Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tapasztalt háziasszonyok, mi...

Tapasztalt háziasszonyok, mi a megoldás erre a problémára? (ruha-gond)

Figyelt kérdés

Az történt, hogy van egy olyan ruhám, amelyik felül fekete-fehér csíkos, középen piros övrésze van, a szoknya része pedig fekete, piros béléssel. Nem mertem mosógépbe tenni, mert féltem, hogy engedi a színét; így hát kézzel mostam, láttam is, hogy a piros része engedi is a színét. Ezért ügyeltem rá, hogy az alját és a felsőrészét mindig külön mosogassam, nehogy befogja. Mégis, ahogy kiterítettem csöpögni teregetés előtt (direkt úgy terítettem, hogy a fehér része és a piros külön csepegjen, "félbehajtva"), valahogy rácsepegett a piros, és most tele van a felsőrésze apró piros maszatokkal.

Tud valaki jó praktikát, hogyan szedhetném ki belőle? Fehéríteni nem merem, mert félek, akkor a fekete csíkok is kifakulnak.

Előre is köszönöm a segítséget!


2010. júl. 22. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem mosd ki mégegyszer ugyanigy és ne félbehahjtva száritsd, hanem tedd vállfára és úgy.

Igy a piros viz, nem folyik végig a fehéren. Szerintem. Ez jutott eszembe.

2010. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy ha van szoknyacsipeszed (mint ez: [link] akkor hajtsd félbe úgy, hogy a piros rész legyen legalul és csíptesd fel, úgy szárítsd.
2010. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
áztasd be színfogó kendővel, az magába szívja a piros színt.
2010. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mosd ki színfogó kendővel, úgy nem lesz baj.
2010. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!