Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van valami megoldás a nagyon...

Van valami megoldás a nagyon vízköves zuhanyrózsa karbantartására?

Figyelt kérdés

Nagyon kemény nálunk a víz. Tudom biztos lehet venni iszonyat drágán vízlágyítót de azt hallottam azt is hamar megeszi a vízkő stb. szóval azt inkább nem vennénk. Ha más megoldás nincs akkor nincs csak gondoltam megkérdem hátha van, mivel kb 2 havonta cserélnünk kell a zuhanyrózsát mert nem tudjuk úgy kitisztítani, hogy szépen folyjon belőle a víz.

Szóval van erre valami tipp?


2020. jan. 29. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél kommersz fehér, krómozás nélküli zuhanyrózsát [link]

Aztán időnként belerakod egy pohár ecetbe. Sose kell cserélni. Én rendszeresen vízkőoldózom, és 7-8 éve használom.

2020. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi
2020. jan. 29. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha rongyra vagy vattára csurgatsz 20%-os ecetet (vagy hígított sósavat) és azzal 1-2-szer átáztatod (áttörlöd) a zuhanyrózsát, talán megoldhatod a problémádat. Nagyon jót tanácsol az első válaszoló is.

Végül enyhén töröld át ronggyal, szivaccsal a rózsát, hogy a meglazult vízkő nehogy visszaszáradjon, hanem eltávozzon + öblítés.

2020. jan. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na igen de pl amilyen most van nekünk annál nem hiszem hogy a törölgetés hatásos lenne mert ilyen kiálló gumik vannak a lyukakban és azokba tömődött el a vízkő. szerintem max akkor ázna ki ha az egészet beletenném egy nagy edény ecetbe :D
2020. jan. 29. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:
ad #4: tedd azt.
2020. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az a legjobb módszer, hogy a zuhanyfejre ráhúzok egy müanyag zacskót amibe ecetet vagy Essigreiniger-t (DM) teszek, a zacskó száját bekötöm és egy-két óráig áztatom.

A zacskónak az az elönye, hogy kevesebb ecet elég ahhoz, hogy mindenhol érje a rózsát.

2020. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
király ötlet köszi!
2020. jan. 29. 17:58
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Aztán befejezésül fogsz 1 nagyobb varró/hímző tűt és szépen beledugod egyenként a lyukacskákba.
2020. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a Lidls w5 vízkőoldó jött be. Kb 300 ft piros kupakja van. Nem olyan büdös mint az ecet, és sűrűbb is így megmarad a zuhanyrózsán. Miután hagytam hatni és elmostam a fellazult vízkövet tűvel átszúrkálom a kis dugaszokban. A hajfestéket is leszedte a műanyag kádról, amit más nem...
2020. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!