Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Én takarítok ritkán, vagy...

Én takarítok ritkán, vagy egyszerűen annyi a megoldás, hogy Budapesten vagyunk?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban vidéken éltem, nem emlékszem arra, hogy mamámnál vagy anyukámnál valaha por lett volna. Próbálom reprodukálni ezt a budapesti otthonomban is, de annyi por van, hogy mire a végére érek kb. kezdhetem elölről. A felmenőim ilyen házitündérek, vagy Budapesten mindenki ennyire küzd a porral? Egyébként nem is belvárosban lakok, hanem Békásmegyeren.
2020. febr. 13. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Házfüggő is, meg hogy milyenek az ablakok, milyen közel van főút stb. Nálunk poros a padlás (régi technológia, bokáig ér a finom por fenn), és a dupla ajtó ellenére szökik a padlásfeljárón. Így az ahhoz közeli szobákban egy éjszaka alatt szemmel látható por lesz.


Még két tényező játszhat: megszépülő gyerekkori emlékek, és hogy ma már nem magától értetődő, hogy a nőknek lógó nyelvű házirabszolgának kell lenni, tehát kevesebb házimunkát tartunk normálisnak.

2020. febr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanabban a városban sem ugyanolyan a levegő mindenhol. Huszonévig kertvárosban laktam családi házban, itt kb. 2 hetente törölgettem le szekrenyt mert mar egy kkcsit meglátszódott. Most a város központtól nem messze lakom, itt hetente többször kell. Olyan a levegő minősége
2020. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Én is vidéken, egy kis faluban nőttem fel. Emlékeim szerint nem volt jellemző a nagy por. Laktam városban családiházban is, de ott sem volt igazán durva. Viszont amióta nagyvárosban élek tömblakásban, sajnos én is szembesülök evvel a problémával. Laktam a belvárosban, ahol nem is csodálkoztam rajta, de itt, egy külvárosi részen, távolabb a főúttól is ezt tapasztalom. És ez nem Budapest.
2020. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Hát igen.

Azokban a régi szép időkben még a por sem volt feltalálva...


Avagy megcsinálták a szülők és a nagyszülők amit ti észre sem vettetek jó dolgotokban.

2020. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekként az ember nem sokat ellenőrzi a por meglétét, szerintem simán lehetett ott is por, de nem figyeltél rá, nem maradt meg az emlékeidben.
2020. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Mikor Pesten laktam hetente kétszer mostam hajat ezért. Egyebkent heti egyszer, huszonéve.
2020. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!