Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi lehet ez a fekete kosz a...

Mi lehet ez a fekete kosz a fürdőszobában, és hogyan távolítható el?

Figyelt kérdés

Már mindent bevetettem, hogy ezt a fekete koszt el tudjam távolítani a padlólapról. Kezdve a sima felmosószertől a vízkőoldón és a domestos zéron át a hipo+szódabikarbóna kombinációhoz. Hagytam hatni is ezeket a termékeket, volt, hogy kombináltam őket, de nem tűnik el ez a szennyeződés.



[link]


2020. ápr. 3. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a hosszú évek alatt rászáradt kosz, pára, vízkő...

A régi felületeket nem tud már tisztára takarítani.

2020. ápr. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sósavat neki. Aztán csak óvatosan!
2020. ápr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Penész
2020. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Számomra ez mindig döbbenet, hogy valaki hogy tudja így elhanyagolni az otthonát. Ez a folt gondolom nem tegnapról mára lett ott...
2020. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De, ez relatív gyorsan lett ilyen (1-2 hét), és semmi nem használ ellene.

A lakásban máshol nincs ilyen, ha penész lenne, azt eltávolítaná bármilyen tisztítószer. Ha sima kosz lenne, azt is oldaná a legtöbb háztartási tisztítószer.

2020. ápr. 4. 09:31
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Felesleges összevissza kevergetni mindent, ha nem vagy vegyész. Tegyél rá egy megfelelő méretre összehajtott konyhai univerzális törlőkendőt (pl. Vileda) és arra önts rá hipót. 10 perc után nézd meg a hatást, esetleg fordítsd meg a kendőt és még várj 10-20 percet. Ha semmi hatást nem érsz el, akkor add fel.
2020. ápr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt mi volt? Olyan mintha felmarta volna valami sav. ecetsav, sósav, húgysav. Kutya-macska-kisfiú/nagyfiú nem pisált oda? (kislányokról nem feltételezünk ilyen gaztettet)
2020. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem éppen fordítva van. Egy durvább tisztítószerrel tett egy törlést valaki, amit a felület nem bírt ki. Ez most a csempe külső rétege alatti réteg, és ez így maradt. Ez ilyen színű. Ujheggyel megérintve ugyanolyan a tapintása, mint a tisztának látszó felületeknek? Vagy ez érdesebbnek tűnik, ha húzod az ujjadat rajta?
2020. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érdesebbnek tűnik
2020. ápr. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!