Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet gyorsan leszedni a...

Hogy lehet gyorsan leszedni a ragasztott papírcímkéket az új, szép mintás tányérokról, edényekről, vagy fém kaspóról?

Figyelt kérdés

Eddig műanyagra már volt módszerem, mindig lejött könnyen vagy nagy nehezebben (gondolom ragasztótól függ), de most néhány porcelán és kerámia, fémről nem megy. Minden kis mm-ért meg kell küzdeni. Nincs erre valami egyszerű módszer?

Elég kényes edények, színesek, mintásak.


2020. ápr. 13. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fújd be WD40-el! Megoldja, semlegesíti a ragasztót, és simán lejön.
2020. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hu köszi a gyors választ!
2020. ápr. 13. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy kontakttisztító spray vált be. Alapvetően elektromos csatlakozók tisztítására, zsírtalanítására találták ki. Meglepően gyorsan oldja ezeket a rohadt cimke ragasztókat. Italos üvegről is leszedi a címkét.
2020. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Műanyagról hogyan szeditek le? Nekem az a mumusom. Ha nem jön le a ragacs a műanyagfóliával együtt, akkor az halál utána.
2020. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én eddig azokat amik nehezen jöttek műanyagról, kicsit hajszárítóval melegítettem, aztán megpróbáltam leszedni, kb félig lejött könnyen, és ahol még rajta maradt (ott nem jött le egyben csak a tetejéről egy réteg) azt kis kapargatás után általában a saját címkéjével próbáltam leszedni. Tehát ha van egy ép rész ahol egyben lejött és még ragasztós a lejött címke akkor azt odanyomkodtam a műanyagra, és általában a címkét választotta a maradék ragasztó a műanyagon, úgyhogy a műanyagról szépen lejött. De a tányéroknál nem volt egy kicsi rész sem ahol egyben lejött, úgyhogy ez nem működött. Megpróbálom befújni majd veszek valamelyiket amit ajánlottatok, köszi :)

Van kb 10 tányér úgyhogy kell valami :)

2020. ápr. 14. 19:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Áztasd be forró vízbe.

Műanyagról a címke mindig lejön, csak a ragacsa, az nem szokott, hiába próbálom, nem lehet trükközni vele.

2020. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
WD40-es rongyal a ragacsot is el lehet távolítani. Lehet kell kicsit dörgölni, de lejön 😉
2020. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Leoldja az ottmaradt matyit? Mert se a benzin, se az alkohol, se a mosószer, semmi.
2020. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!