Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell normálisan mosni?

Hogyan kell normálisan mosni?

Figyelt kérdés
Tudom, elsőre kicsit bugyután hangzik a kérdés, azonban tényleg nagyon zavaró. 18 éves vagyok és gyakorlatilag a ház körül mindent meg tudok csinálni. Egyetlen egy nagy problémám van. Normálisan mosni nem tudok. Sajnos itthon bevett szokás, ha mosva van akkor van egy program azt oké. Na most ez nem vált be. Ez olyannyira rossz, hogy a ruháim kemények lesznek, elvesztik a rugalmasságukat, a színüket és kibolyhosodnak. A többieket ez kevésbé érdekli, engem viszont annál inkább. Viszont neten amiket nézegettem konkrét ötleteket nem találtam. Volt róla szó, hogy ecet, meg mosószóda, ami mind szép és jó, ha tudja valaki az alapokat. Na most én nem tudom. Szeretném megtudni, hogy milyen programokat kell használni, hogy minden tökéletes legyen. Hogy kb olyan legyen a ruha, mint újkorában. Én megelégszem a folyékony mosószerrel és az öblítővel is, az illőolajokat viszont hanyagolnám. Nem azért, mert az természetes és nincs benne vegyszer, szimplán azért mert először azt szeretném tudni, hogy ezekkel mit és hogyan kell. Folyékony mosószert részesítem előnyben. Nem tudom számít-e vagy épp pont a rosszabbik az-e. Csak itt van a probléma, hogy annál sem tudom melyik a jó? Nagyon jó lenne ezt is megtanulni, mert számomra fontosak a ruhák minősége, de őszintén így nincs értelme az egésznek, mert csak tönkremennek. Ami még rossz, hogy nem tudom mit mivel mossak. Persze egyszerűen hangzik, hogy fehéret fehérrel egyszínűt egyszínűvel, meg a sötétek mehetnek egybe, de pl. most van egy félig fekete félig fehér pólóm. Azt most hova és hogy? Nem akarom, hogy megfogja a fekete rész a fehéret. Ugyanígy a színesekkel. Lehet egyszerűbb, mint hiszem és csak túlgondolom, vagy éppen kevésbé gondolkozok logikusan, de már belezavarodtam. Ha valaki tud segíteni ebben, azt nagyon megköszönném.
2020. ápr. 24. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A mi gépünkön van egy olyan program, hogy auto wash. Nem tudom mi a varázslat, de mindent beállít, mindig tökéletesek a ruhák. Ha nagyon szennyezett, akkor feljebb tekerem 30-ról 40 fokra és benyomom a prewasht (előmosás).
2020. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy nagyon hasznos tipp az utolsó gondolatodhoz: színfogó kendő. A vadonatúj farmert fehér pólóval még így se mosd össze (tényleg ne!), de ilyesmire pont jó, mint amit írsz, hogy eltérő színek vannak ugyanazon a ruhadarabon. Elég jól működik, így nem fogják be egymást a ruhák.
2020. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mosás alapja a ruhavásárlásnál kezdődik. Ilyen polót soha nem veszünk mert nem tudod úgy kimosni, hogy a fekete fekete, a fehér pedig fehér maradjon. Én a színfogó kendőben nem hiszek, nekem ez a mindent mindennel összemosunk nem jön be.

Mi ketten vagyunk, szinte nincs is színes ruhánk. Fekete, fehér, szürke, illetve pár világosabb szín (v.kék, sárga). Kettőnknek simán összejön egy héten annyi ruha, hogy külön tudjak válogatni. A válogatás nálam: zoknik, alsónadrágok, itthoni polók, melegítők (elég sok koszolódik egy héten, benti kutya is van, aki nem kíméli a ruhákat), ez egy kupac. Fekete polók, pulcsik, nadrágok ( értem itt az utcai ruhákat) még egy kupac. Szürkébe mennek a pizsomák, illetve egyéb világosabb holmik. Fehér ritkán van, de az is teljesen külön. Törölközők csak fehérek vannak. Illetve még egy külön kupac az ágyneműk.

Általában Ariel folyékony mosószert használok, színes és fehér külön, a feketékre pedig Perwollt.

A mi gépünk 8 kg ruhatöltetű, arra kell figyelni, hogy ez csak a pamutprogramra igaz, csak éppen ezt egyik gyártó sem tűnteti fel. Általában mindent ezen mosok, kívéve a feketéket azt egy Dark wash nevű programon (ez egy kímélő program, lassabban, finomabban mozog a dob). 1200 fordulatos centri megy minden porgramra.

A mosószert egy kis adagolóba teszem a ruhák közé (szokott lenni a boltban a nagyobb flakonokhoz), így nem tapad le a amíg leér a dobba. Sajnos nem csak a por tapad le, az Ariel is olyan sűrű, hogy nekem a régi mosógépembe simán lerakódott az is. Ami még fontos, hogy mindig annyi mosószert adagolj amennyi a flakonon van. Ha kemény a víz nálatok használj vízlágyítót, ha foltosak a ruhák azt kezeld elő. És öblítőből is csak annyit használj amennyit kell az adagolás szerint.

Nekem ezek váltak be, tiszták ápoltak a ruháink, sokszor kérdezgetik a 2-3 éves pulcsikra, hogy új? :)

2020. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Új? Nem, csak tudok mosni. :)
2020. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért máshogy jön össze a cucc aki egyedül él és máshogy ahol sokan vannak, nagy a család. Utóbbinál lehet válogatni bugyihímzés szerint is, előbbinél tényleg a vásárlással kell úgy okoskodni, hogy a heti 1-2-3 mosásra összejöjjön a tele masina. Egyszer szines, egyszer fehér, egyszer "vírusirtós" (ágyneműmosás).
2020. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!