Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vannak itt, akik jártasak a...

Vannak itt, akik jártasak a textilfestés, ruhafestés területén? Lent még!

Figyelt kérdés

Van egy anyag, valami takaró-féleség, ami piros és kék színű. Szeretném más színben. Lehet, hogy 100% pamut. Régi. Örököltem.


Úgy is jobban tetszene, ha halvány kék és rózsaszín lenne az eredmény - vagy fehér.

Szerinted ezt meg lehet csinálni pl hipóval?


Illetve, ha ezt nem ajánlod, akkor ruhafestékkel meg lehetne oldani pl lila vagy barna színt?


És ha igen, akkor a végeredmény fogna?


Kérlek, segíts! Előzetes információk nélkül nem akarok belevágni.


Mit tanácsolsz, milyen tapasztalataid vannak?


Köszönöm szépen előre is!



2020. ápr. 25. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
A hipózast nem ajánlom. Roncsolja az anyagot, illetve nem hiszem, hogy olyan lenne az eredmény amit szeretnél. Ruhafestékkel próbálkozhatsz, én a rossmanosat próbáltam, az nem fogott. Ha kicsit felakarod dobni van textil filc a Tescoban.
2020. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Te milyen színt festettél át milyenre? Mosógépben vagy fazékban csináltad?
2020. ápr. 25. 10:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hypót ne!

Vegyél ruhafestéket, ami tetszik és a kádban csináld, ahogy rá van írva. Amikor megszáradt, kézzel, a kádban kimosod, majd ha akarod még 1x fested szintén a kádban és kádban kimosod. A mosások után NE öblítőzd, hanem ecettel fixáld a színt. Nem kell sok, viszont száradjon meg teljesen.

A mosógépet azért ne festékezd össze, mert utána lehet, hogy nagyot fogsz nézni egy sima mosást követően... főleg, ha nem vadi új a masina. A gépben mindig van lerakódás amit nem tudsz kitakarítani, és ez nem a vízkő, hanem egy lepedék a falon, dobcsillagon.

2020. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a részleteket! Kádunk nincs, hanem 3 zuhanykabin...

Mosógép 1 éves kb, nem szeretném, ha baja esne.

Akkor esélytelen? 😞

2020. ápr. 25. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lavór.

A mosógépnek nem lenne baja, viszont, ha véletlenül marad valahol benne ruhafesték... :)))

2020. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lavór van. :)
2020. ápr. 25. 22:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, az 1-es vagyok. Rózsaszínt festettem feketére(volt rajta két folt ami sehogy sem jött ki), sárgát kékre, illetve kifakult ruhát festettem az eredtire. Régi fazeket használtam, némi sikálás után újra tiszta lett.
2020. ápr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!


És vannak olyan festékek, amelyekhez magas hőmérséklet kell és olyanok is, amelyekhez ez nem szükséges? Vagy mindenképpen 90 vagy 100 C fokon kell csinálni?

2020. ápr. 26. 06:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyat keress amit magas hőmérsékleten kell, akkor nem fog a 40 fokos mosásokkor kioldódni és a 60-nál se valószínű.

Olvasd el a festék használatiját.

2020. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok!
2020. ápr. 26. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!