Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran tisztítjátok a...

Milyen gyakran tisztítjátok a lefolyó szifont?

Figyelt kérdés

Konyhában, fürdőszobában..gondolok itt a teljes szétszerelésre és az alapos tisztításra. Hány fős a háztartásotok? Állat van?

Egyáltalán szokás ezt rendszeresen tisztítani vagy csak ha gond van vele?



2020. máj. 3. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Fürdőszobában soha nem tisztítottam, konyhában amikor gond volt vele öntöttem bele tisztítót, de soha nem szereltem szét.

Te tudod, hogy miket szoktál a lefolyóba önteni: ha sok olyan cucc kerül bele, ami dugulást okozhat, akkor érdemes tisztítani és nem megvárni, amíg eldugul.

2020. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Soha, amíg el nem dugul. Mégis miért tenném?
2020. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem 100 Ft darabja a sűrűbb lyukú lefolyónyílás-lemeznek (nem tudom a szakik minek nevezik).

Ezt csak ráhelyezed a mostani nagy lyukú lefolyó nyílására. Ez nem engedi a nagyobb szennyeződéseket a lefolyóba. Ha összegyűlik a szemét, fogod és kiszórod a kukába, majd visszahelyezed. Rendes körülmények között nem szorul szétszedésre. Ügyeljetek arra, hogy hosszú szőrszálak, hajszálak ne kerüljenek a lefolyóba. Konyhai szifonnál lerakódhat a csőben a zsiradék. Forró víz folyatásával megoldható, csak vigyázz, nehogy megpuhuljanak (deformálódjanak) az elfolyó csövei. Ezért inkább éjjelre önts bele lefolyótisztító (zsíroldó) folyadékot.

2020. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden lefolyón van szita, vagy szűrő, vagy mi a neve, így olyasmi nem kerül bele, ami eldugítaná. Még a hajszálat, kutyaszőrt is felfogja, nagyon hasznos.

Ez a legjobb (2db) és kemény 290 Ft., mert ennek a pereme egyenes.

[link]

Ez nem jó,(kicsit kúpos a pereme) mert elmozdul és alá megy a trutymó:

[link]

Soha nem tisztogatom a szifont, mert nem szükséges.

2020. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Konyha nem tétel, simén szétszedhető, viszont a kád beépített... na oda rendszeresen nyomni a sósavat, hypót.
2020. máj. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán, talán 2-3 évente. Nem szoktam a szutykot beleönteni a lefolyóba, arra ott a wc.
2020. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!