Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Impregnáló mosószerről mi a...

Impregnáló mosószerről mi a véleményed, tapasztalatod?

Figyelt kérdés
Szeretném kimosni a vízlepergető kabátomat, amit a belső címke szerint csak impregnáló mosószerrel lehet, 30 fokon. Nikwax és Erdal márkájút találtam, de más márka is érdekelne. Hallottam olyat is, hogy az impregnáló mosószer tönkreteheti a mosógépet. Ez igaz? Nyilván nem napi szinten használnám, csak egy-egy alkalommal, a speciális ruhákhoz. Minden vélemény érdekel, pro és kontra. Köszönöm előre is annak, aki válaszol!
2020. máj. 29. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A foltot nem hozza ki a kabátból ha van rajta, de nekem valóban vízlepergető maradt a kabát miután kimostam vele. Annyi a lényeg, hogy előtte most át a gépet egy rövid programon mindenféle szer nélkül, szedd ki a tartály és abból is mosd ki az öblítőt.
2020. máj. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Többféle vízlepergető van, így kérdés mivel kellene mosni. Vannak többréteges mikro szövésűek és plusz impregnáltak. Tisztítani az ilyen kabáthoz való mosószerrel jó, ami végülis nagy részben növényi, folyékony szappan.

Az impregnálás más téma, mert pár évenként a gyári impregnálást lehet vele hejrehozni, visszajavítani.

A normàl mosószer a foszfát tartalma miatt, és mert részben bennemarad az anyagában, nem jó. Valamint idővel tönkreteszi a gyári impregnálást.

Ezek a spec mosó és tisztítószerek nem bántják a mosógépet, nincs is mit. Sem a műanyagot, sem a rozsdamentes dobot; elég nagy marhaság.

2020. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Öblítő használata szintén nem jó, mellőzni kell.

Ha véletlen mással mosod, attól sem fog azonnal átázni.

2020. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!