Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Műanyag olvadt rá a sütőmben...

Műanyag olvadt rá a sütőmben a rácsra. Hogy tudom eltávolítani? Forrón megéget, hidegen ráfagy (rákeményedik).

Figyelt kérdés

Egy vásárolt félkész ételt tettem be a sütőbe, a leírás alapján csak a fóliát kellett leszedni a tetejéről, de azt nem írta, hogy a műanyag tepsiből ki kellett volna venni.

Betettem fél órára, és megolvadt a műanyag edény, rá a villanysütő rácsára, illetve az alsó falára lecsöpögött.

Azóta nem tudom eltávolítani, mert csak 200 fok felett van ez a műanyag olvadt állapotban, de akkor én sülök meg. Ha megvárom, míg kihűl, akkor rákeményedik és nem lehet lekaparni, letörni azt a műanyagot. Felmelegítettem megint, a rácsot ki tudom venni és kb. fél percem van hogy le tudja kaparni belőle a rácsról, mert fél perc után a lehűlés miatt visszakeményedik és utána már nem jön le.

Hogyan lehetne ezt a problémát megoldani?



2020. jún. 2. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Hat pedig nincs mas max lecsiszolni ? konyhai kesztyuvel sok hosszujjuban probalnam letorolgetni a forro sutoben hacsak nincs festek lekaparo hőfújód:p
2020. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A helyedben én attól is aggódnék hogy a műanyag az ételbe nem olvadt -e bele... Mondjuk nem sok eszed lehet hogy 200fokra műanyagot raksz a sütőbe. Amúgy meg ha csak néhány helyen sült rá a rácsra, melegítsd fel pl. öngyújtóval, aztán lekapirgálod. Persze ha a rácson van esetleg védőréteg az sérülni fog. Ha az egész ráégett nagy felületen akkor meg veszel új rácsot.
2020. jún. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!