Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell wc-t takarítani?...

Hogyan kell wc-t takarítani? Minden részlet érdekel, plusz a kiegészítő részben.

Figyelt kérdés

Milyen szerrel?

Meddig kell a szert a fajanszon hagyni?

Hány naponta kell kitakarítani?

Milyen védőfelszerelés szükséges?

Hányféle eszközt kell beszerezni és mik azok?

A műanyag részt mivel kell tisztítani?


Nem nyilvános wc-re vonatkozik a kérdés, hanem otthonira.

Jelenleg egy fő használja.



2020. jún. 10. 14:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
41%
Most oszinten nem tudom eldonteni, hogy ez valami vicc vagy teljesen komoly
2020. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálom:

Domestos vagy más fertőtlenítő hatású szer.

Pár perc.

Heti 1-2 alkalom. Én most egyedül lakom, elég egyszer.

Gumikesztyű.

Wc kefe.

Domestos vagy más fertőtlenítős nedves törlőkendő.

2020. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én leírom hogy szoktam, mert ennyire ráérek:

Hipót keverem hideg vízzel. Egy szivaccsal áttörlöm a deszkának a részeit. Meg maga a WC peremnek a tetejét. A WC belsejét kefével lesikálom, a perem alatti részekhez benyomom azt a Duck-os kék cuccot és hagyom hatni.

Mivel a hipó egészségtelen és rákkeltő, minden takarításnál ablakokat nyitok, gumikesztyűt és maszkot veszek fel a takarítás idejére.

2020. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány naponta, amikor épp szabadnapos vagyok kipucolom.
2020. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2 ember használja.
2020. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hetente legalább megcsinálom. Ketten használjuk.

Beleöntöm a domestost, igyekszem minél jobban a karima alá bejuttatni. Azt hagyom hatni, nem tudom pontosan mennyi idő... de annyi, amennyi idő alatt kívülről letakarítom a csészét, illetve az ülőkét. Ezt fertőtlenítőszerrel és/vagy ecetes tisztítószerrel csinálom. (Azt a részt, amire ráülünk és a fedő alsó részét mindenképp fertőtlenítem, a fedő tetejét és a csésze külső részét van hogy csak tisztítom, de legalább havonta ezeket is szoktam fertőtleníteni.)

Ha az kész, akkor nekiesek a csésze belsejének a wc kefével, addigra felázik aminek fel kell áznia, körbesikálom, leöblítem.


Eszközök: gumikesztyű, wc kefe, papírtörlő, szivacs, domestos, ecetes tisztítószer (bármilyen fürdőszobai/általános tisztítószer jó szerintem)


A "műanyag rész" az ülőke? Vagy mire gondolsz pontosan? Ülőkét leírtam. Ha másra gondolsz, akkor írd meg. :)


Apró tipp, hogy érdemes kitárni az ajtót és/vagy az ablakot, pláne ha kicsi méretű a fürdőszoba/wc, könnyen rosszul lehet lenni a tömény fertőtlenítő- és ecetgőztől.

2020. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2, 3, 4, 5, 6! Köszönöm! Zöldek mentek!
2020. jún. 10. 15:56
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi ketten vagyunk, két naponta tisztítom. Kék wc tisztítós domestost használok. Ülőke pedig Dettol és papírtörlő.
2020. jún. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. jún. 10. 20:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Domestos-t töményen a kagylóba nyomva, legalább negyed órát hagyni (az sem baj, ha tovább) annyi a behatási ideje. A wc ülőkét szintén domestos-os vizes ronggyal áttörlöm, kívül-belül. Plusz a tartály tetejét is letörlöm és a csészét is kívülről. Természetesen mindezt gumikesztyűben (eldobható egyszer használatos), amit utána élből hajítok a szemetesbe a ronggyal együtt.
2020. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!