Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy szabaduljak meg a lomoktó...

Hogy szabaduljak meg a lomoktól(leginkább lélekben)?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon ragaszkodó, gyűjtögető típus vagyok.

Mindenről eszembe jut valami kedves emlék, ezért képtelen vagyok megválni a felesleges dolgoktól, de mostanra úgy néz ki a ház mint egy raktár és már depressziós vagyok tőle.

Ezer éves ruhák, de mikor szelektálnék, alig dobok ki valamit, mert ez első randin volt rajtam xy-al, ez a xy buliban, érettségin, ebbe hátha belefogyok még, olyan drága volt és még sorolhatnám...

Régi ágyneműkkel, plédekkel, porfogókkal ugyanez. 1000 éves plüssök, de imádtam őket régen, nincs szívem bedobni a kukába, de rengeteg helyet foglalnak. szuvenírek, mágnesek, kis szobrok minden rendszer nélkül a polcokon ugyanez... Na meg imádom a könyveket, sose dobnék ki könyvet, van vagy 1000-1200, nagy része dobozokban a házban.

Már rettenet kupi van, mert tele minden rakodó tér, egy csomó mindennek nincs helye, satyrokban, dobozokban vannak a dolgok. Nem hívok ide senkit, mert már szégyenlem és azt se tudom hol álljak neki... takarítani se lehet így rendesen, mert vannak helyek a házban, amihez nem férek hozzá a dobozoktól.

Hogy kezdjek hozzá? És hogy győzzem le a ragaszkodást?

Kérlek, adjatok tanácsot.

35N



2020. jún. 17. 11:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Na, erre én is kíváncsi vagyok...
2020. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Pszichiater.
2020. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Én ezt úgy oldottam meg, hogy vagy 10 éve egy nagyobb házba költöztem.

De már az is tele van.

:)

2020. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy orvos kellene.

Nem arról van szó, hogy tudatosan hordok ide mindenfélét, nem kukázom meg ilyesmi :)

Csak az évek során felgyűlt annyi minden. Valahogy erőt kellene vennem magamon... De hogy kezdjek neki?

2020. jún. 17. 12:09
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly kigyulladt a szomszédban egy épület, ami összeér a mi házunkkal. Akkora lángokkal, és olyan gyorsan terjedt, hogy pár percünk volt átgondolni, hogy mit menekítsünk ki. Emlékszem, álltam a szobában, és néztem a dolgokra, hogy mik a legszükségesebbek. Végül fogtam az irataimat, a pénzemet, meg egy váltás ruhát, és arra jutottam, hogy más tulajdonképpen nem kell. Segített átértékelni, hogy mi fontos és mi nem.
2020. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

De orvos kell, pszichiáter!

Ha magadtól nem tudsz ezzel mit kezdeni, akkor itt anonymus91 tanácsára el fogod kezdeni?

2020. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#6: hagyjad már... Elhatározás kérdése, csak nem akarja elhatározni.

Lehet úgy is, hogy minden nap kidobsz 1 vackot, ami nem kell. Aztán idővel ráállsz majd, és észrevétlenül szabadulsz meg ezektől.

Kicsit én is ilyen vagyok, hogy elteszek mindent. Egy költözés azért jó, mert ilyenkor ki lehet válogatni a rengeteg felesleges dolgot.

2020. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%
Szerintem ha jó állapotban vannak a dolgok, akkor tedd fel bolhapiacra, és add el :) jobb mintha kidobnád őket. Néhányat oda is adományozhatsz rászorulóknak, így legalább örömet szerzel másoknak és így te is boldog lehetsz hogy olyannak adtad akinek tényleg szüksége van rá. Remélem tudtam segíteni :)
2020. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy nagy asztrológus, de amiket a rákra írnak, egy az egyben illik rám. Ez a múltban élés, állandó nosztalgiázás, innen a ragaszkodás is a régi dolgokhoz talán.

Sokkal könnyebben kidobok egy 1-2 éves valamit mint a 20 évest, amit tényleg nem fogok már felvenni, de mindig ilyen voltam.

10 évesen is már ragaszkodtam a régi kis dolgaimhoz, rajzokhoz, mindenhez, ez nem az évek során alakalakult ki, nem ért trauma, így születtem. Nem tudom milyen terápia tudna ebből kirántani? 🤷‍♀️

2020. jún. 17. 12:27
 10/22 A kérdező kommentje:
Ez a tüzes példa durva volt... és tényleg... egy ilyen helyzetben átértékelődnek a dolgok, az biztos.
2020. jún. 17. 12:34
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!