Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Luffa szivacsot (zuhanyzáshoz...

Luffa szivacsot (zuhanyzáshoz használtat) milyen gyakran érdemes fertőtleníteni és mivel?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki azt hinné, hogy ez a vírussal kapcsolatos kérdés, jelzem hogy nem az.

2020. jún. 24. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmivel. Ki kell dobni, ahogy a rendes szivacsot.
2020. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kérdéses luffa szivacs alig használt, de szerintem néha szükséges fertőtleníteni.


Egyébként a luffa az mitől "nem RENDES" szivacs?


A másik, a gyárban gyártott, az miért rendes?!


Legalább a luffa környezetbarát.

2020. jún. 24. 16:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az anyaga újrahasznosított és környezetbarát, attól száradás közben még ugyanúgy megáll benne a bacilus.


És túl sok alternatíva nincs a fertőtlenítésére, legalábbis én nem tudok. :(

2020. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy nem tudod, hogy hogyan lehet fertőtleníteni!

Pedig pont ez a kérdés!


Az enyém nem újrahasznosított! Hanem luffa!

Így már az is kiderült, hogy azt se tudod, hogy miről van szó!


Szóval azt sem tudod, hogy mi az, hogy luffa és azt sem, hogy hogyan lehet fertőtleníteni - akkor vajon miért írtál egyáltalán ehhez a kérdéshez bármit???!!!

2020. jún. 24. 17:18
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Jól van, nyertél, csinálj amit akarsz :)
2020. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nyertem... Aha...
2020. jún. 24. 17:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia :) en ugyan mosogatasra hasznalok luffat, de idonkent ki szoktam mosni mosogepben, hiszen egy ilyen szivacs fel evig is birja, ha rendesen ki van takaritva. Egy probat szerintem mindenkeppen meger.
2020. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen! Végül úgy csináltam, hogy nátrium-perkarbonátos vízben áztattam pár órán keresztül. Csak nem tudom, hogy az árt-e a luffának. Egyelőre úgy tűnik, hogy nem lett baja.


Nagyon tetszik nekem, hogy mosogatáshoz luffát használsz. Majd én is megemlítem itthon.


Akkor fél évig tudod használni mosogatáshoz? Amennyiben igen, akkor ez a módszer nagyon környezetbarát!

2020. jún. 29. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekem siman birt fel evet is, csak megmondom oszinten, kicsit nehez volt hozzaszokni, de mostmar maradok ennel szerintem. Az a problema vele, hogy nagyon konnyen beleakad az etelmaradek a szivacsba, es mosogatas utan nehez tokeletesen kimosni kezzel. Illetve mindenkeppen felakasztva kell tarolni, hogy ki tudjon rendesen szaradni.
2020. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát nagyon örülök, hogy írtál! Az mindig jó, ha a személyes tapasztalatokról kapok infót!

Igen, akasztva szárítom én is.

Majd a mosógépben történő mosását is kipróbálom. Jó ötlet.

🙏

2020. jún. 29. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!