Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet gyapjú szőnyeget...

Hogyan lehet gyapjú szőnyeget otthon házilag tisztítani?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a porszívózásra gondolok, hanem valami alaposabb tisztításra.

2020. júl. 19. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Behajítod a kádba, és WU2-es samponnal, hideg vízben kimosod. Pont úgy mintha hajat mosnál. Utána kiteríted vízszintesen és megszárad.

Nézz utána a lanolinozás mibenlétének, gyógyszertári lanolin kell hozzá.


A gyapjúmosószer egy másik, gyenguszabbik út.

2020. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Én nem állnék neki. Vidd el szőnyegtisztítóba, lehet, hogy jó pár ezer forint lesz, de a szenvedést otthon megspórolod.
2020. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt se írta mekkora.
2020. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két előttem szóló kommentben van pozitívum. Öreganyám tanácsára én is WU2-vel mosom a gyapjút. De a pulóverek méretével bezárólag. Szőnyeget már csak rekkenő napsütéses kánikulában mernék mosni kora reggel, hogy mosás után kiterítve estig megszáradjon. Borús, vagy esős időben ha egy nap alatt nem szárad meg egy szőnyeg, akkor megposhad, megbüdösödik. Szomszédom járt így, kuka lett mind a két szőnyeg, amit kimosott, és több nap száradás közben dögbüdös lett.
2020. júl. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak szőnyegtisztítók a gyapjú is tisztítható velük ha rá van írva. Tisztító gép ami visszaszívja a vizet pedig használható.
2020. júl. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!