Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az mitől van hogy a benzines...

Az mitől van hogy a benzines fűnyíróm,kb fél óra használat után legyengül, a motorja elkezd összevissza járni, és utánna leáll?

Figyelt kérdés
2020. aug. 3. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Típus, kor, használtsági állapot? Minimál infókból nem tudunk okosat mondani. Ettől függetlenül én túlmelegedésre tippelnék első körben.
2020. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Toro 423,Briggs motoros, kb 10 éves
2020. aug. 3. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:

10 évesen - főleg ha folyamatosan használva volt - már igen kopott lehet a motorja. Simán lehet a kopás miatt egyenetlen járás -> túlmelegedés, stb.

Ezen kívül: milyen benzint használsz? Ha "sima" 95-ös, akkor esetleg az E10 miatt is lehet probléma. Tankolj E5-ös benzint (ez kúttól függően 98-as vagy 100-as). Illetve tankolhatsz E10-et is, de akkor tegyél hozzá spuri adalékot:

[link]


2-3 tankolást járass ki belőle. Esetleg meg lehet nézni (ha értesz hozzá), nincs-e telekoszolódva a bordák köze, az jelentősen ront a hűtésen. Ha nem változik, akkor viszont érdemes elvinni egy kertigép szerelőhöz, de ne javítást kérj, hanem állapotfelmérést, árajánlatot. Lehet, hogy érdemes másikat venni, ha sokba kerülne a javítás.


Utóirat: ha 10 évesen még "csak" most kezdett vacakolni, akkor jól bírta, ha van rá keret, javíttasd meg.

2020. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyertya kormos? Lehet, hogy sok benzint kap, karburátort meg kéne nézni.
2020. aug. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Topor G ***** válasza:

Amit fent leírtak, az mind lehet, de látatlanban elég nehéz bármi konkrétat mondani!

Amúgy a Briggs motorok nagyon szívósak, nálam már 16-7 éve dolgozik nagy területen, és nem kímélem (vakondtúrás, gaz...)! Igaz, már nem az az ereje, mint új korában, de nem fulladozik.

Amikor olyan tünetei voltak, mint amiket leírtál, akkor a karburátor csavarja (ami a blokkhoz rögzíti) lazult meg. Hidegen nem volt baj, de felmelegedve a rés kitágult, és a fals levegőtől kezdett köhögni, majd le is állt. Persze nem azt mondom, hogy ennek a hibajelenségnek csak ez az oka lehet. Én akkor szétszedtem (amennyire bírtam) és kitisztítás-összeszerelés után tökéletesen működik!

Amúgy karban tartom, tehát olajszint-ellenőrzés (csere, ha kell), légszűrő tisztítás szinte minden használatkor. Amúgy a benzinre egyáltalán nem kényes (higítóval is ment már...)

2020. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!