Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel takarítsam le a tűzhelyr...

Mivel takarítsam le a tűzhelyről a helyenként már oda is éget zsírt/olajat?

Figyelt kérdés

2020. nov. 15. 15:09
 1/9 A kérdező kommentje:
a zsíroldó nem használt :(
2020. nov. 15. 15:11
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Hideg zsíroldó spray, tömény trisó oldat, szappanos acélgyapot párna stb.
2020. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A hideg zsíroldó nem használt semmit. Két fajtát is próbáltam. egy olcsót és egy nagyon drágát. Acélgyapottal nem akarom összekarcolni az egéz tűzhelyt
2020. nov. 15. 15:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tűzhelyről van szó? Ha kerámia főzőlap, akkor ahhoz van külön speciális tisztítószer, plusz kis kaparó amivel az odaégett dolgokat le lehet szedni anélkül hogy megkarcolnád a felületét.

Ha gáztűzhely, azt sajnos nem tudom.

2020. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Hagytad rajta állni a hideg zsíroldót? Mert az nem úgy működik, hogy rászóród és azonnal törölheted.
2020. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A hideg zsíroldó leszedi a legdurvább, odaragadt zsírt is, csak áznia kell legalább 20 percet. Egyébként gáztűzhelyhez is lehet használni a kerámialapos kaparót, csak nagyon-nagyon óvatosan szabad használni, és tényleg csak arra, amit a zsíroldó nem szed le. Egy ideje már így takarítom a tűzhelyet és nincs rajta egy karcolás sem.
2020. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
OFF: gáztűzhelyhez ajánlok egy ötletet: alufóliával be kell teríteni a főzőfelületet. Egy főzős műsorban láttam egyszer. Azóta csak cserélni kell a fóliát, nincs sikálás. ON
2020. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
természetesen rajtahagytam kb fél órát a hideg zsíroldót.
2020. nov. 17. 10:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen márkát használsz, de a well done nevű a kezemet is lemarja, ha nem veszek fel gumikesztyűt. Azt nagyon tudom ajánlani. Illetve az is lehet egy módszer, hogy vmennyit mindig felold a zsíroldó, szedd le, és pár órával később, vagy másnap fújd be megint. Több körben le kellene jönnie az évezredes zsírnak is :D ha -ének ellenére mégse, én szétnéznék olyan helyeken, ahol vendéglátósoknak kínálnak elsősorban nagykeres cuccokat, ott biztos van ipari zsíroldó üzemi konyhához, stb. Pl metróban sztem lehet kapni ilyeneket, de azért biztos nem vagyok benne.
2020. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!