Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószódát hogy kell helyesen...

Mosószódát hogy kell helyesen használni? Színes ruhákhoz is lehet alkalmazni?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy előtte fel kell oldani meleg vízben, mert a hideg vízzel kicsapódik.
2020. dec. 3. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

A fehér ruhákat szürkíti hosszabb távon. Ide érdemes fehérítőt (nátrium perborát, nátrium perkarbonát) alkalmazni hőfoktól függően (valamelyiket).

A hátránya, hogy mikor kiveszi a koszt, a mosógép vízváltásnál beengedett hidegvízre "sokkot kap", és hajlamos elengedi a koszt, ami visszakerül a vízbe.

Több mosószer is tartalmazott vagy tartalmaz mosószódát.

Sokan használják önmagában. De mosószer fele harmada is kiváltható vele (keverve), és így megmarad a mosószerek jobb tulajdonságai.

Vagy mosószappan pehellyel együtt lehet belőle házi mosószert készíteni.

2020. dec. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

"A hátránya, hogy mikor kiveszi a koszt, a mosógép vízváltásnál beengedett hidegvízre "sokkot kap", és hajlamos elengedi a koszt, ami visszakerül a vízbe."

Édes jó istenem, melyik vízbe kerül bele a kosz? Ha a mosószóda segítségével kikerül a kosz a ruhából a mosólúgba, és azt a gép leüríti a lefolyóba, és a vízváltásnál beengedett FRISS hidegvíztől esetleg hősokkot kap a ruha, a mosólúggal kikerült kosz hogyan kerül vissza???

2020. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Édesjóisten nem meleg vízzel öblíti mosógépben a ruhákat, hanem hideggel. Ennyi a titok.
2020. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kosz nem a vízbe uszkál, hanem a mosószer anyaga viszi magával. És lebegteti. Különben visszatapad a ruhára. A kiengedett vízről annyit, hogy a ruhában is van mosószeres víz kosszal együtt. Ez tud visszakarülni a ruhába. Nem hiába van a mosószerben felületaktív anyag kétféle is. Ami a mosószódába nincsen.

Talán olvass utána egy kicsit, hogy jobban láss. Nem kitaláltam, és így van.

A meleg mosóvizet sok gép visszahűti kiengedés előtt egy kicsi plussz hideggel.

2020. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak a forró mosásnál hűti le, de azt se mind, vízórával lehet ellenőrizni. 40 foknál egészen biztosan egyik sem. Ha lehetne 40 fokos öblítővizet beleengedni az lenne a legjobb, de ez nem divat. Előmosásnál lehetne esetleg ökozgatni, azt úgyis kiönti és utána rendes mosószerrel a kamu ökoizéléses összekoszolás is kimosható.


Nem tudom miért, de az előmosást méltatlanul kevesen használják, pedig nagyon jó.

2020. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szoktam előre feloldani, eddig még nem lett belőle semmi gond, teljesen feloldódik mosás közben. Színes ruhákhoz óvatosan adagold, kifakíthatja őket, fehérekhez viszont akár a teljes mosópormennyiséget is kiválthatod vele. Én fele-fele arányban keverem mosóporral, hogy legalább az is fogyjon valamire, ha már kéznél van.
2020. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!