Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elromlott a Samsung dw60h6050f...

Elromlott a Samsung dw60h6050fw mosogatogepem? Hazilag hogy tudnam tisztitani?

Figyelt kérdés

Lehet ,hogy dw60h6050fs a szama,mert szepseghibasan vettem 2014 -ben.


Egy ideje ritkan hasznalom. Elkezdett koszosan mosogatni. Azt megoldottuk. (A szurot vette ki a baratom. Megtisztitotta.)

Most ket napja meg beinditottuk a mosogatast (mindig 70 fokos hosszumosast valasztom :2.45 perc kb) es megindult a viz aztan par perc mulva leallt es pittyeno hangot hallat. Hibakodot nem ir ki.

Ilyenkor kinyitas utan all a hideg viz benne. Kb 2 liter.


Volt olyan is,hogy a programot nem tudtam valtani meg elinditani se. Akkor allt a viz alul. Kimertem es utana valaszthattam a progit es elindult. De par perc mulva leallt.


Alul leszedtem a szurot es kicsavartam a csavarokat. 2 cso maradtd nyitottan igy leenelve az also zuhanyfejet.


Gondoltam megprobalom csogorennyel,de az pont eltunt a lakasbol.

Mellette van a kezi mosogato,amivel kozos a csove. Szerintem a lefolyo. Most lefolyotisztitot ontottem a kezimosogatoba,hatha az a baj.


A mosogatogepbe nem merek onteni.


Probalkoztam viszont 20%-os ecettel (1 liter) es szodabikarbonaval. Nem lett eredmeny.


Szerintem lehet,h segitene egy tisztitas. Hogy csinaljam?


Illetve mi romolhatott el szerintetek rajta?


Regen volt,h a futoszal lett vizmoves,azt megjavitottuk. Akkor meg mosogatott.(evekkel ezekott volt)



Barmilyen otletet szivesen fogadok.

Jol jonne anyagilag,ha meg tudnam oldani hazilag,h mukodjon. Illetve kicsi a lakas,nagyon keves a hely,sokat kene pakolnunk egy uj vasarlasahoz.(kivinni ,bevinni kellene a hely)


Elotte aeg mosogatogepem volt kb 8 evig. Programhiba volt ott. (Akkor azt minden nap hasznaltam.) Akkor vettem ezt helyette.



#Samsung mosogatogep #Mosogatogep javitasa hazilag #Mosogatogep tisztitasa hazilag
2020. dec. 18. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Hívd ki a szervizt.
2020. dec. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a hiba legutoljára, hogy eltömődött a víz bevezető kanyargós vízcső belseje és kevesebb vizet vett fel, mint kellene. Nagyjából végignéztem a szerelő munkáját, nagyon trükkös a készülék szétszerelése, mert kívülről csavar nem látható. A készülék fedőlapjának valamelyik élére ráütött (arra már nem emlékszem, hogy az elülső vagy hátulsó élére), amikor is elcsúszott a fedlap és egyszerűen le lehetett emelni (valami rugalmas műanyag pecek tartotta) és akkor alatta voltak az oldallapot rögzítő csavarok. Az oldallap alatt már látszott a szürkés kosz, ami az átlátszó víz bevezető csövezet belsejében volt. Onnan már egyszerű volt a megoldás.
2020. dec. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom ,johetnek meg valaszok.


Szervizt ne ajanljatok,mert min 25 ezret ker el vagy megtobbet. Ok arra mennek ,h minel tobb alkatreszt csereljenek. Tapasztaltuk. Nem kerunk beloluk.

2020. dec. 18. 11:32
 4/4 A kérdező kommentje:

Megcsinaltuk. Mukodik. Egy alkatreszt se csereltunk!!


A baratom kiszerelte a karokat: belementek citrom magok. Kiszedegerte az osszeset es kimosta. (Az elozo aeg gepen suru szuro volt. Semmit nem engedett at.)

Kihuztuk a helyerol. Kihuztuk a konektorbol. Felforditottuk. Az aljarol lepattintottuk a muanyag lapot. Aztan letoroltuk ezt a lapot a viztol. Mashol nem ereztunk vizet. Visszapattintottuk az aljat. Visszattuk,bedugtuk es azota mukodik.


Barkit erdekel. Irjon nyugodtam.


Jo,h nem hivtunk szerelot,aki lerant 25 ezerrel es a vegen nem tudja megcsinalni... aztan elviszi es megcsinalja ugyanezt,mi t mi es hasznalja ingyen a gepunket.

2021. febr. 8. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!