Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki használ folyékony mosósiót,...

Ki használ folyékony mosósiót, mosószódát és folttisztítót? Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Figyelt kérdés

1; A mosószódát fehér és színes ruhához adjátok vagy csak fehérhez? És mekkora mennyisége?

(Mindenhol mást olvasok erről)


2; Tényleg meleg vízzel kell feloldani a mosószódát és úgy a mosószer adagolóba tenni? Ha igen milyen arányban?

(Èn nem oldottam fel hanem 2 adagolókanàlnyit bedobtam a dobba és láttam, hogy a kisfiam egyik felsőjén megkemènyedett az anyag és nem tudom kiszedni belőle)


3; Folttisztító sót a dobba teszitek mosás előtt?


2021. jan. 6. 01:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve hogy 40 fokon is moshatok ezekkel?
2021. jan. 6. 01:29
 2/9 A kérdező kommentje:
A mosószóda nem károsítja a mosógépet hosszú távon?
2021. jan. 6. 01:30
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Ezek a szerek nem automata mosógépben való mosásra vannak. Mosószóda nekem se színesekre, se fehérekre nem vált be, színesek fakultak, fehérek szürkültek. Ha megint valami környezettudatosságról van szó, akkor javaslom egy korábban feltett kérdés kommentjeit. A környezettudatosság nem itt kezdődik, nem (csak) ettől leszel környezettudatos.
2021. jan. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Mosódió nem jó semmire, több vásárlói tesztben is elvérzett. Idő után barnás lerakódás lesz a gépben ami visszatapad a ruhára. Mivel teljesen szerves gyorsabban penészedik (büdösödik)a gépben, mint az átlagos szerek.

Mosószóda önmagában szürkíti a fehéret. Jobb vele a mosószerek felének, harmadának kiváltása. Kicsi lassan oldódik.

Folttisztító sót nem ismerem, erre a célra a sajátmárkás epeszappant használom. Sztem mindent ver, és semmiféle ruhánál nam volt gondom, néha a mosáshoz is reszelek belőle.

Ismerősöm mosószappan pehely+mosószódából csinál mosószert. Többször használtam, nekem bejött.

2021. jan. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a mosódióból készült folyékony mosószert kizárólag impregnált kabátok tisztítására használom, mert arra kiváló, nem bontja meg az impregnált réteget, és tisztít is valamennyire. De semmi másra, mert tényleg penészedik utána a gép, használat után mindig indítok egy 60 fokos mosópoporos programot. A mosószóda fakít/szürkít, ahogy fentebb is írták, néhány mosás után is borzasztóan néz ki minden, és sajnos tényleg megjelenhetnek tőle zsírtetvek a ruhákon.
2021. jan. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értettem én sem, hogy mi értelme az alternatív mosószereknek. Mire valaki az otthon kikevert cuccaival eléri a bolti mosószerek minőségi szintjét, nem lesz se olcsóbb, se környezetbarátabb.

Aki meg ráadásul a régi tárcsás, vagy 30 éves automatájával akar spórolni, hát az teljesen agyament kategória.


A környezetet modern mosógéppel lehet védeni és azzal, hogy nem dobunk a szennyesbe egy ruhát 10 perc viselés után.

2021. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

6: Az alternatív mosószerek használatát elvileg a foszfátterhelés csökkentése indokolná. A baj csak az, hogy ezzel együttjár a mosás hatásfokának a csökkenése is. Ha tehát farmeren és szürke pamutpólókon kívül nem hordasz mást, akkor moshatod mosódióval is. Rondább úgysem lesz. :-)

A 30 éves tárcsás mosógépet sokan szükségből használják, mert nincs pénzük újra. Én ezért nem szólnék le senkit, nem biztos, hogy tehet a helyzetéről, és mosni lehet azzal is, csak meg kell tanulni a használatát.

A modern gépek tényleg jó hatásfokúak, de máshogy működnek, mint a Minimat.:-) Inkább a régi teknős mosásra hajaz a működésük.:-) Csak hát van, aki nem érti, hogy a fenébe lehet 10 bugyit 3 óráig lögybölni...

2021. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Csatlakozom hozzátok, az a baj, hogy sem a környezettudatosság, sem pedig a mosás fogalmával nincsenek tisztában nagyon sok. És egyre több mindenkit húznak magukkal.
2021. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak mosószódát szoktam használni ezek közül. A dobba vagy az adagolófiókba teszem, nem oldom fel előtte, van elég ideje rá a mosás során, mert rövid programokat nem használok. Nem szokott lerakódni semmire, tökéletesen kiszed minden foltot, 40-50-90 fokon is használtam már. A konyharuháim sosem voltak vakító hófehérek, így nem érdekel, ha esetleg elszürkülnek, nem szoktam odafigyelni erre. Színes ruhákhoz óvatosan adagolom, mert tényleg fakítja őket.
2021. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!