Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi számít igénytelen háztartás...

Mi számít igénytelen háztartásnak vagy életmódnak?

Figyelt kérdés

Ha eltekintünk az extrém esetektől, ahol a csótányok futkároznak a lakásban... mi az, ami szerintetek nem számít igényes lakóhelynek?


Ha ti igényesek is vagytok, mi az, ami esetleg zavart titeket gyerekként/ vendégségben/ párotok / ismerősötök esetében?


Azért kérdezem, mert bennem felnőttként kezd tudatosulni, hogy nem feltétlenül az a norma másoknál, amit én otthonról hozok...



2021. jan. 23. 15:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Igénytelenségnek tartom a több napja a mosogatóban vagy a pulton rohadó mosatlant. Nyilván azelőfordul hogy valaki nem mosogat el rögtn evés után, néha velem is megtörténik, de sosem hagyom ott napokra. Másoknak meg ez tök természetes, hadd rohadjon csak. Szintén igénytelenség a nem megfelelő takarítás. Rokon családnál láttam ilyet, hogy csak tessék-lássék volt porszívózva, a sarokban óriási pókhálók és porcicák ültek, a padló helyenként ragadta kosztól. A fürdőszobában a csempe csak szemmagasságig volt takarítva, alatta nem. Látszani nem látszott, de véletlenül odanyúltam és hát, fúj.
2021. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2021. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Nálam a zsíros villanykapcsolók, kilincsek, amit sokszor fogdosnak ragad a kézzsírtól. A piszkos csempe a fürdőben, konyhai fröcsögés, koszos sütő, mikró. A retkes vécécsésze vagy ülőke, esetleg barna foltos. A csaptelepek csupa vízkövek, koszos mosogató, büdös szivacsok. Pókhálók, dohos felvizesedett falak, penész. Régóta festetlen falak, foltos falak, akár dohányzástól. Én a saját lakásomban a fugára is figyelek, nem szeretem a zsíros, koszos, fekete fugákat. Opálosan koszos ablakok, amin már alig lehet kilátni, plusz évek óta mosatlan függönyök, amik már szürkék, nem fehérek.

Nem vagyok tisztaságmániás, nálam is van néha elhanyagolva ez-az, de ha összességében megcsinálgatja az ember, akkor nem tud ennyire elkoszolódni.

2021. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

2-es, az általad linkelt kérdésben szereplő fazon szerintem már az extrém igénytelen kategória, de azért köszi...


Amúgy nagyon hasznosakat írtatok, köszönöm! Jöhetnek még ilyen felsorolások.

2021. jan. 23. 16:35
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
A hármas jól leírta, sajnos a mi rokonságunk nagy része ilyen. Én se vagyok tisztaságmániás, de valami undorító mikor látom az ajtó szélén ahol megfogják, hogy mocskos, a nappaliban nyáron izzadt testtel beleülnek a kanapéba annak is ott a nyoma, meg az összes többi amit fel lett sorolva, meg mikor odaadnak egy telefont és rajta a fülnyom. Igénytelenség lustasággal karöltve.
2021. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
A felszínes elmosogatás, mikor a pohárban az előző kávészint körben látszik, a vízköves poharak. Meg mikor ott a szájnyom rajta, mert csak elöblítette, mivel csak vizet ivott, de az a szájnak a nyomát nem mossa le.
2021. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
46%
A felsoroltak közé én még az öblítő szagot (igen, szagot) tenném. Számomra rettenetesen igénytelen amikor valakinek kilóméterekről Coccolino szaga van. Vagy amikor valakinek a lakásában 2-3 különböző illatú illatosító illata terjeng, összhatásnak pedig valami émelyítő büz csap arcba az ajtóban.
2021. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Utolsó, érdekes, amit írsz. Nekem épp ellenkező a viszonyom a jó illatú holmikhoz. Itt az oldalon is sokan kérdezik, hogy hogyan tehetnék még illatosabbá a ruháikat, lakásukat. De hát nem vagyunk egyformák.

(Amikor valaki húzza maga után azt a bizonyos parfüm csíkot, az egyébként nekem sem jön be.)

2021. jan. 23. 21:05
 9/22 A kérdező kommentje:
Amúgy akik lepontozzák az eddigi válaszolókat, azokra igazak az általuk felsoroltak, vagy mi? Nem értem...
2021. jan. 23. 21:24
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

Az alapvető tisztasági dolgokat szerintem már leírták, én inkább olyanokat írok, ami még nem volt:


Dr. Sheldon Cooper jó példa arra, hogy milyen egy rendszerezett lakás, viccen kívül!


Ha nem veszik le a cipőt a bejárati ajtón való belépéskor az igénytelen, még olyat is láttam, hogy utcai cipőben fekszik valaki a kanapéra...

Sokan nem szellőztetnek és sok helyen még az ablakba utólag beépített szellőzőket is leragasztják, nehogy bejöjjön egy kis friss levegő. Én pl nem tudok csukott ablaknál aludni, a legnagyobb hidegben is 1mm-re kinyitok egy kis ablakot, hogy legyen levegő.

Ha nincs elpakolva egy lakásban, és nincsenek rendszerezve, felcímkézve a dolgok az zavaró.

Ha mindenféle illatosítóktól bűzlik a WC és más helyiségek. Ne akarjunk már elnyomni egy büdöset az illatosítással. Ahogyan valaki már írta előttem, számomra is gyomorforgató a mosószertől vagy öblítőtől bűzlő ruhatár. Számomra az újabban divatos, angol nyelvű feliratok is igénytelenek „sweet home...Welcome...” stb. Számomra az is igénytelen ha agyon van színezve egy lakás, pl pirosra meg zöldre festett falak, a kék faltól szabályosan fejre állok, ráadásul ha egy lakáson belül több ilyen színes fal is van… Ami még mostanság divat, az a színes LED világítás...uhhh ne ezzel engem a világból ki lehet üldözni.

2021. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!