Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Büdös szőnyeget lehet valahogy...

Büdös szőnyeget lehet valahogy házilag szagtalanítani?

Figyelt kérdés

Fűtött szobában van, laminált parkettán, ami alatt nejlon van, tehát nem ázik fel, mégis olyan dohos vagy milyen szaga van, már az ágyon fekve is lehet érezni. Nem folyt rá semmi. Ilyen szokványos 20-30 éves, de teljesen jó állapotú szőnyeg.

Mondjuk, az reális elképzelés, hogy feltekerve a kádba áztatom félórára először az egyik végét, aztán a másikat, végül kilógatom a szárítókötélre?

Vagy mindenképpen be kell adni tisztítóba? Ha igen, ott milyen tisztítás az, ami nem csak a felszínt tisztítja, hanem a teljes keresztmetszetet átmossa?


2021. jan. 28. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
ebben a hideg időben nagyon sokáig száradna. arról nem is beszélve hogy milyen baromi nehéz, főleg vizesen, nem sok kötél bírná el. inkább add be tisztítóba
2021. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem is feltétlenül most csinálnám, csak járatom az agyam rajta, hogy mit lehetne csinálni.

Nem tudom, van-e nálunk olyan tisztító, ami át is mosná. Ezért is lenne jó tudni, hogy hogy hívják azt a tisztítást, amikor át is mossák, nem csak a felületét tisztítják. Mert ahogy rákerestem a guglival, általában ilyesmiket írnak, meg hogy két oldalas tisztítás, és nem tudom, hogy keressek rá a teljes tisztításra.

2021. jan. 28. 18:21
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
miért nem kérdezed meg az ott dolgozóktól?
2021. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom, milyen cégnél érdeklődjek. Ha lenne konkrét tippem, akkor odatelefonálnék. Ezért lenne első lépés utánanézni, hogy a net szerint hol lehet alkalmas cég, de ehhez érteni kellene valamennyire hozzá, hogy milyen szolgáltatást is szeretnék. És ehhez kellene az eljárás neve.
2021. jan. 28. 18:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Normális tisztítóban így csinálják, erre lenne szükséged.

https://www.youtube.com/watch?v=RzdxHa9tlf4

2021. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez ha nem is olyan mosás, de azért szépen átáztatja.
2021. jan. 28. 19:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ecetes, mosószeres vízzel szoktam átkefélni a szőnyeget. A mama régi büdös kanapéja is isteni illatú lett utána 🥰
2021. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kanapénak azért viszonylag vékony a kárpitja. Szőnyeg esetében nem nagyon bízom benne, hogy teljes keresztmetszetben szagtalanodik egy ilyentől. Az persze nyilvánvaló, hogy sokat javul a helyzet, de egy idő után a belsejéből biztos újra előtörnek a szagok...
2021. jan. 29. 05:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ózonizátorra mondják, hogy szagtalanít. Egy ötezres a bérleti díj egy szeánszra.
2021. jan. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
kuka
2021. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!