Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel fertőtlenítsem ki a...

Mivel fertőtlenítsem ki a mosógépet? anyámnak sikerült a 2017 ven lejárt flóraszeptel fertőtlenítenie a gépet amitől olyan rohadás szaga lett mintha egy hulla lenne benne, én ezt nem tudtam és kimostam egy csomó ruhám és most azok is átvették a bűz

Figyelt kérdés
2021. febr. 7. 17:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

persze anyám szerint az full jó ami 4 éve járt le.

biztosan véletlenül van rajta lejárati dátum...

2021. febr. 7. 17:36
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

A flóraszept nem tud megromlani, akkor sem, ha 20 éve lejárt volna!! A szag másról van, pl valamelyik müanyag vagy gumi rész kezd lebomlani.


A mosógépet nem kell fertötleníteni, csinálj egy 90 fokos programot vele, az böven elég.

2021. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

"persze anyám szerint az full jó ami 4 éve járt le.

biztosan véletlenül van rajta lejárati dátum..."


A mosószeren CSAK AZÉRT van lejárati dátum, mert mindenre kötelezö megadni ilyet, de egyéblént semmi baja sem lehet, nincs benne semmi, ami meg tudna romlani!

2021. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

le tud járni

[link]

2021. febr. 7. 17:52
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Van olyan termék ami nem jár le, és az is rá van írva( lásd pl cukor)! A vegyszerek pedig bomlanak, és veszítenek hatásukból. Nem véletlen van szavatosság, nem szórakozásból és hasraütésre írják rá.

90 fokos mosás fertőtlenít. De egy kis hipós mosás is.

A benne lévő műanyag nem bomlik, mert szétesne a mosógép.

Ellenben az alján lerakódott kosz, mosószer és öblítő maradékok bomlásnak indulnak és büdösödnek.

2021. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Egy frászt!!!

Amikor 6 éve szegény nagyapám is meghalt,"találtunk a város széli kis házban egy csomó olyan biopont,és flóraszeptet,amire még rá volt nyomtatva az ára a dobozra(azért,mert hosszú évekig nem változott az ára).Ha jól emlékszem,11,80 volt...

Az azt jelenti,hogy 30 éves mosószerek voltak,egészen meg voltak dagadva a dobozok.10 liter vízbe kellett egy evőkanálnyi. Mi feloldottuk vízben előre,és a borzasztó lakatos melós ruhákat mostuk velük. A flóraszepttel ágyneműt,függönyt. Volt vagy 7~8 doboznyi,egyikkel sem volt gond,nem volt büdös!

Szerintem az lehet,hogy az még "normális" mosószer volt,feloldotta a mosógép rejtett zugaiban a lerakódott trutyit,és az a büdös.

2021. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha szerves bűzt érzel a ruhán az pangó víztől lehet ami megrekedt a mosógépben és elszaporodtak benne a baktériumok .Ha szereted a tea fa szagát abból csöpögtess bele jócskán az nagyon erős fertőtlenítő csak sajátos az illata és nem vegyszer nem árt a ruhának .ezzel mint az előttem szólók írták csinálj egy "főző " mosást.
2021. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Próbáld kiengedni a mosógépből az aljában maradt vizet,hátha az okozza ezt a szagot.

Jókat írtak előttem,lehet a teafásat kipróbálom.

Esetleg még az ecet talán szóba jöhet neked.15 perces mosással,dobba beleöntesz egy liter 20%-os ecetet,és átpörgeted.

2021. febr. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Az ecet vízköoldásra jó, fertőtlenítésre nem. Nincs is ráírva, hogy fertőtlenítene bármit is. Amúgy is gombák állítják elő, hatása csak annyi, hogy savas közegben egyes baktériumok nem szaporodnak. Fertőtlenítésre hypo, vagy magas 90fok mosás jó.

A lerakódott trutyi oldására a trisó jó magas hőfokú programmal. Ilyesmi kombót jó használni. vagy venni a boltokba mosógéptisztítót.

2021. febr. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
6os írta jól, sok kretén meg lepontozta... teafa lol!
2021. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!