Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csapszerelésnél el kell zárni...

Csapszerelésnél el kell zárni a vizet?

Figyelt kérdés
Egy csapbetét cserénél a főelzárót el kell zárni?

2021. márc. 26. 23:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A főelzárót nem kell elzárni, ha vannak külön elzárók.

Én mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy elzárás nélkül, nyomás alatt, hogy lehet csaptelepet szerelgetni, de biztos lesz, aki majd elmondja.

2021. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Van alatta elzáró azt el is zártam de utána is folyt a víz a csapból. Az mitől lehet? Mert biztos az az elzárója alatta.
2021. márc. 27. 11:23
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs csavar a kupak végén, akkor csak meg kell húzni a kupakot.
2021. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem akart megmoccanni de lehet hogy lelehet húzni csak a vizet ugye nem bírtam elzárni.
2021. márc. 27. 11:36
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét választ én sem adok, de felhívom a figyelmed egy dologra.

Sejtem, hogy vagy a mosdókagyló, vagy más alatt van a csap, amit ritkán nyitogatsz. Ezért minden de minden csapot (radiátorét is) évente legalább egyszer el kell csavarni (megmozgatni), nehogy bevízkövesedjen (a meleg vizes hamarább berakódik és nem lehet megmozdítani). Ez van nálad.

Még egy fontos dolog: Ha kinyitva tartod a csapot (hiszen kell, hogy vizet nyerj belőle), akkor SOSE nyisd ki ütközésig, hanem egy negyednyi fordulatot csavard vissza (zárd el). Ez pontosan ilyen eseteknél jön nagyon jól, mert a vízköves csapot könnyebb megmozdítani, ha ide-oda tudsz a fogóval mozogni.

2021. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Értem.Igen ez a mosdókagyló alatt van az elzáró.Tehát ha elakarom zárni akkor csak negyed fordulatot kell,nem kell teljesen eltekerni?
2021. márc. 27. 14:21
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen radiátornál is kell,ott megcsináltam egy pár hónapja.
2021. márc. 27. 14:22
 18/21 anonim ***** válasza:

Válaszolok a #16. alatti kérdésedre:

Maradjunk a mosdókagyló alatti csapoknál (hideg- és meleg víz csapja, de ugyanez a konyhai, a fürdőkád, radiátorok stb.csapjára is vonatkozik).

Ezeket - ugyebár - nyitva tartod, hogy vizet tudj nyerni. Viszont ne nyisd ki ütközésig, hanem egy negyed (fél) fordulatot csavard vissza, hogy amikor netán beragasztja a vízkő, akkor tudjad fogóval (kulccsal) ide-oda mozgatni, hogy könnyebben meglazuljon.

Fűtési szezon végén pedig a radiátor csapját nem szabad tökéletesen elzárni (erre a TÁVHŐ is figyelmezett a számla kiküldésekor), hanem ezt is picit nyitva kell hagyni, hogy nyáron is áramolhasson a fűtő víz, vagy a vize nedvesen tartsa a tömítéseket, különben fűtési szezon elején elkezdhet csöpögni és ez már kellemetlen, hiszen tele van meleg vízzel a csőrendszer.

2021. márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha csavaros van neked nem ricnis akkor sima csillag csavarhúzóval csavard le.
2021. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm.És ha ricnis akkor mivel?
2021. márc. 27. 19:48
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!