Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Robotporszivo felmosofunkciova...

Robotporszivo felmosofunkcioval megéri?

Figyelt kérdés
Ez lenne a jelolt. Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential robotporszívó
2021. máj. 30. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mop pro van. Felmosás funkciot ne ugy képzeld el, mintha te felmosnál. Egy rongyot bevizezel és az egész lakást azzal törlöd át. Szóval nem sok haszna van, én nem is használom. Aporszivó része viszont kiváló. Ha felsöprök, felporszivózok még utána negyed tartály koszt összeszív.
2021. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi, h irtal. Es a sarkokat takaritja rendesen? En naponta háromszor porszivozok, mert kutyaszor mindig van vmelyik sarokban. Ezt gyulolom.
2021. máj. 30. 11:59
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Sarkokba kb 2-3 centit hagy el. Viszont alaposan takarít. Nálam mindennap megy, és csak hétvégén takarítok én.

Szőnyegen gyenge, azt célszerű felszedni ha lehet, vagy virtuális falat köré húzni.

2021. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem. Egyetértek 1-essel, ez nem felmosás.

Nekünk most egy Samsung van, ami csak porszívózik, de nagyon alaposan. Felmosni pedig utána én magam szoktam.

2021. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem csak porszívót vegyél! Én már eleve azt nem tudom elképzelni, hogy tudnak olyan kis helyre 2 funkciót zsúfolni.

Később vehetsz külön felmosó robotot.

2021. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Én is csak sima robotporszívóra voksolok. Az ilyen hibrid megoldásoknak max 2 decis a víztartálya, most azt a két deci vizet fogja szétmázgálni a padlón. nem ér semmit. Nekem sima robotporszívóm van. Naponta megy. Jól takarít, bár a sarkoknál valóban akad némi gondja, de a sarkokat heti egyszer átporszívózom a vezetékessel. A robotporszívó mellé én vettem külön robotfelmosót, aminek fél literes tartálya van. Apró koszt, kilöttyent ezt-azt fel tud takarítani, de azért 2-3 hetente Domestossal is fel szoktam mosni. Ja, mert hogy ebbe a felmosóba nem tehetsz ám akármit, mert a mosószerek eltömítik a kifúvónyílását. Nem rossz amúgy, így külön, szinte semmi hangja és nagyon jól navigál, a porszívó után tud automatikusan indulni, persze ha fel van töltve a tartálya és van rajta kendő. De simán meglettem volna nélküle, csak akciós volt én meg kíváncsi voltam :D
2021. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azzal nem értek egyet, hogy nem ér semmit. Valóban ez nem felmosás hanem feltörlés arra viszont megfelelő. Persze márka válogatja, hogy melyik mennyire jó. Nálunk egy Sencor SRV8250 van aminek aktív vízadagolása van és a kisebb foltok eltűntetésére valamint por összegyűjtésére amire a rendes felmosót kár lenne elővenni kiváló. Az olyan típusok amik csak csepegtetik a mopra a vizet azok valóban inkább csak maszatolnak, de a vízpumpával ellátott típusok egészen jók. Viszont csodát nem szabad várni tőle persze.
2021. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jonak tunik ez az aktiv vizadagolos megoldas. Megkerdezhetem, h miert a Sencort valasztottad?
2021. jún. 2. 15:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az enyém hanem a szüleimé, de lényegében én kezelem neki. Nekem Xiaomim van nem feltörlős. Igazából két ok miatt esett erre a típusra a választás: 1- mert elég alacsony (kikötés volt, hogy be tudjon menni az alacsony konyhabútor alá és a Xiaomi akkor típusai nem fértek be még a lézer nélküliek sem), 2-tudjon feltörölni. Én nem ajánlom, hogy megvedd és nem azért mert nem jó hanem azért mert nem jó az ár/érték aránya mivel a takarítási algoritmusa igen kesze-kusza. A mop rész nagyon jó viszont az tény. Az általad leírt Essential is lényegében ezt tudja (sőt szerintem tájékozódásban jobb)leszámítva az aktív vízadagolást. Ha igazán jó aktív adagolású robotporszívót akarsz akko Roborock S5 Max, Mi Robot Vacuum Mop Pro vagy Viomi Se, de még nagyon sok van. Igaz ezek azért árban sokkal drágábbak mint az Essential.
2021. jún. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az "aktív adagolású" azt jelenti, hogy spricceli a vizet amerre megy vagy mit? Ezeknek a feltörlő robotoknak gondolom minden alkalommal el kell mosni a mikroszálas anyagukat, nem túl macerás? Köszi!
2021. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!