Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik olyan mosószer, ami...

Létezik olyan mosószer, ami előkezelés nélkül kiszedi a foltokat (fű, sár, homok) a gyerekruhából? Ha igen, melyik az?

Figyelt kérdés
Jelenleg Perwollt használok, ez előkezelés nélkül nem szedi ki a foltokat.
2021. jún. 24. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, milyen módon fejti ki hatását egy mosószer ? Ennyi kémiát azért általánosban is tanítanak. Meg aztán esze is szokott lenni az embernek.
2021. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nemigen. Homok, sár úgy jön ki, hogy előmosás+mosás kombóval mosom őket. Fűfolt, kakaó, gyümölcsfolt esetén Vanish-sel bedörzsölöm, áztatom, majd mosás.
2021. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerinted hasznos a hozzászólásod? Segítek értelmezni a kérdést:

Létezik-e olyan mosószer, ami valóban magától kiszedi a foltokat és nem kell előtte külön folttisztítóval előkezelni azokat?

2021. jún. 24. 11:24
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm
2021. jún. 24. 11:24
 5/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nálunk az vált be, hogy a ruhák egy részét egyszerűen csak kimosom, ha foltos marad, hát foltos marad. Játszótérre, otthonra, kiránduláshoz megfelelnek halvány foltokkal is. Csak azokat folttalanítom, amelyeket kulturált megjelenések alkalmával viselnek a gyerekek. Ott viszont a fent leírt megoldásokkal. Ikrek mellett feladtam a tökéletes megjelenést. Úgyis hamar kinövik... XDD
2021. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

A Perwoll finommosószer, semmilyen foltot nem szed ki, csak kényes anyagokhoz ajánlott.

Nekem a sár, homok foltot a folyékony mosószer simán kiszedi, minden mást sajnos elő kell kezelni.

2021. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szemcsés, vízben nem oldódó szennyeződés csak a mosóvízben a mozgatás hatására mechanikailag mozdítható ki a ruhaneműből, mosógép nélkül a körömkefe használhat. Koromfolt azonban így sem, mert a szenet tartalmazó korom annyira finom szemcsés, hogy a ruhanemű elemi szálai között marad. A vízben oldható vagy oldhatóvá tehető szennyeződés eltávolításában szintén szerepe van a ruhanemű szálai között a mosófolyadék áramlásának. A folttisztítást csak egészen ritka esetben szabad ill. érdemes a mosás előtt végezni, szabály szerint csak mosás után szokás a folttal foglalkozni, a foltot okozó anyagok ugyanis sokszor a szennyeződés anyagaival együtt, azokkal kombinálódva maradnak a ruhaneműn. A szokványos gyerekruhákon megjelenő szennyeződések általában csak agresszívabb mosószerekkel kezelhetők, azaz a mosószódát tartalmazó lúgos anyagokkal (pl. Biopon, Tomi mosópor). És persze lehetőleg magasabb hőmérsékleten.
2021. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktam elotte foltot kiszedni. Egyedul a vilagos zoknikat koromkefezem meg. Ugy, ahogy elottem irtak, kimosom, ha foltos marad, visszafokozom itthoninak, jatszosnak. Ha faj erte a szivem akkor celiranyosan nekiugrom mososzappan Dmes es koromkefe. Ha ez sem segit Vanis.
2021. jún. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el

[link]

2021. jún. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!