Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hagyományos kerek fehér...

Hagyományos kerek fehér ételhordót Nektek tökéletesen kimossa a mosogatógép?

Figyelt kérdés
Látszólag tiszta, ha belül végighúzom rajta az ujjam 1-2 cm-es helyen érzem, hogy zsíros marad. Döntve teszem bele, hogy a hátuljában ne álljon meg a mosogatószeres víz.
2021. jún. 28. 05:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon szépen kimossa. Hány fokos programon mosod? Lehet kevés és zsíros marad.
2021. jún. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1 órás, 55 fokos programon. Te milyen programon mosod és hogy teszed bele?
2021. jún. 28. 05:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, kimossa. 2 órás programon mosom. A fokot nem tudom mert az csak egy pillanatra villan fel a kijelzőn, de több mint 55 szerintem.
2021. jún. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az intenzív 60 fokos program 170 perces, kettő között nincs más. Te hogy helyezed bele az ételeseket? Fejjel lefelé, vagy ferdén? Arra is gondolok, hogy a döntés miatt nem jut el mindenhová a mosogatószer, ezért kérdezem.
2021. jún. 28. 06:43
 5/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Én fejjel lefelé szoktam.
2021. jún. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor meg "felül" gyűlik össze a víz, azt kiszárítja, vagy kiöntöd?
2021. jún. 28. 06:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem gyűlik rajta össze semmi. Szárazan veszem ki.
2021. jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor tökéletesen kiszárítja, nekem összegyűlik ott a víz.
2021. jún. 28. 07:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírt kérdésben én inkább a "szakmai" ismeretek hiányosságát látom. A mosogatásra szánt edényeket a mosogatógépbe helyezés előtt a lehető legalaposabban meg kell tisztítani az ételmaradványoktól, különösen a zsírtól és olajtól valamilyen alkalmas papirtörlővel pl. Az edényeket nyílásukkal lefelé kell behelyezni (különben összegyűlik bennük a mosóvíz, ami a mosogatás utolsó fázisában a tisztára öblítést ellehetetleníti). Mivel a spriccelő vízsugár ereje képes felfordítani a könnyebb pl. műanyag edényeket, ezért azokat rájuk helyezett, nehezékként szolgáló tárgyakkal (akár ferdén rátett nehezebb porcelán tányérral) le kell súlyozni a megfordulás megakadályozására. A mosogató tabletták vagy porok zsírt emulgeáló képessége véges, ezért sok zsírt képtelenek emulgeálni és zsíros-olajos maradhat a tárgyak felszíne. Előzetesen nem megfelelően eltávolított zsiradék könnyebben tapad a kémiailag hasonló műanyag felszínekre, amelyek ráadásul nem is kifejezetten simák (hiszen viszonylag puhák és sérülékenyebbek), így nagyobb fajlagos felszínűek, ami a zsiradékot még jobban megköti. Ezért fontos az edényzet előzetes zsírtalanítása. Esetenként ajánlatos lehet kiskanálnyi trisó is a mosogatószer mellé.
2021. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Mindig eltávolítom az ételmaradékokat, áttörlöm a zsíros dolgokat is papírtörlővel, de nyilván ez nem távolítja el 100%-osan a zsírt. Az edényeket nyílásukkal lefelé teszem be, de az ételhordónak kívül/alul van egy néhány mm-es pereme, ami miatt megáll rajta a víz, ha nyílással lefelé teszem be. Kérdésem az lenne, hogy így hogy tudja a mosószeres vizet leöblíteni ha a perem miatt nem tud lefolyni róla a víz?
2021. jún. 28. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!