Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Felújítás előtti takarítás??...

Felújítás előtti takarítás?? Tisztítószerek, tippek

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás után, de még felújítás előtt ki szeretném takarítani a lakást. Úgy rendesen... Tudom, hogy utána megint mocsok lesz, de szeretném...

Aki pro a takarításban minden trükköt titkot áruljon el:))

48 nm teljesen üres lakás, 2 közepes állapotú szoba van, a fürdő enyhén mocskos, a konyha (a mosogatógép, sütő takarítása tuti elengedhetetlen, a pult és a mosogatótálca is elég retkes...) takarítása is szükséges. Főleg az a kérdés, hogy milyen tisztítószereket, tisztító eszközöket, rongyokat stb-t érdemes beszerezni, hogy ne kelljen többször szaladni a boltba?? Szoktam takarítani,csak a közös gondolkodás sokkal jobb szervezést eredményez:) köööszI:)



2021. júl. 9. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Domestos, vízkőoldó (akár 20%-os ecet), súrolópor, hideg zsíroldó, mosogatógép belsejéhez mosogatógép tisztító.

Gumikesztyű, szappannal impregnált dörzsi, nagyobb méretű dörzsis szivacs (Lidl) és próbálj keresni ilyen, vagy ezen az elven működő felmosórongyot! Én ilyenből vagyok betárazva, mert 2-be felvágom és csodálatos vele minden takarítás, az ablakpucolás is.

[link]

Nekem ezek kellenének a konyhához-fürdőhöz.

2021. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, itt van is:

[link]

2021. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Ablakmosót se felejtsd el, én vettem egy kicsi ablakmosót is, ami a benzinkúton van - nagy és sok ablak felülethez előnyös. Használt pólókal, dörzsi szivacs - nem a fém, hanem csak az erősebb szövésűvel szoktam.

Ha van lehetőséged, akkor ózonos tisztító is hasznos lehet. - Mosógép, hűtő alatt és mögött ki tudja milyen jószágok élnek - de ezt lehet felújítás után is, csak mi meglepődtűnk. :)

2021. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
A kefe kimaradt. Kissebb, hogy a sarkokat ki tudd sikálni és nagyobb is nagyobb felületekre pl fürdőszoba padló. Még a CIF is jól jöhet
2021. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!