Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szabadonálló tűzhely vásárlás...

Szabadonálló tűzhely vásárlás előtt állok. Hány literes sütőt érdemes venni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 23. 16:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Melyik márkájút érdemes venni? Kombinált tűzhelyet szeretnék.
2021. júl. 23. 16:22
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a márka lényegtelen. Az életben nem hallottam olyanról, hogy elromlott volna tűzhely. 60, 80 éves tűzhelyek is remekül szuperálnak.

A méretet nézném inkább. Ha kicsi a konyha, 3 cm is sokat számít széltében vagy mélységében.

Liter: nagymamám egy 2 égős tűzhelyen sütött-főzött sok vendégnek 50 éven át, néha kevés volt a 2 rózsa, de a sütő méretével sosem volt baj.

Szerintem nem is nagyon van különbség, ipari sütők vannak nagyobbak, a háztartási egy méret.

2021. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem van két régi, nagyon jó állapotú gáztepsim, nem szeretném kidobni őket. Nagyim új sütőjébe pl. nem férnek be ezek (a sütő mélysége kb. 3 cm-rel kisebb, mint a régi tűzhely volt).
2021. júl. 23. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor ha tudod, hogy akkorát akarsz, amibe beleférnek, mért kérded, mekkorát vegyél?

Megméred a tepsit, és bemutatóteremben méred a sütők belsejét, illetve neten olvasod a belső méretet.

Mi a kérdés?...

2021. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3: mérd le őket, és menj el egy Media-Marktba, vagy hasonló boltba, és nézd meg, mekkora tepsik vannak az új készülékekben....


Mondjuk én tuti nem gombhoz venném a kabátot... :)

Azaz: ha találnél egy szép és jó + megfizethető sütőt, akkor nem foglalkoznék azzal, hogy a régi csetresz belefér-e....

2021. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk volt Mora, Elektrolux, jelenleg egy Bosch HXS59BD50 van.

A Mora olcsó és ezáltal nem is a legtökéletesebb választás. Jelenleg az albérlők használják, akik aktívan sütnek, főznek, de nem süteményesek. Utóbbi készítésében nem túl jó a készülék.

Elektrolux előző lakásunkban használtuk. Nem hőlégkeveréses, de jól üzemelt a sütője is. (kb. 10 éve vásároltuk, tehát a maiak sem sokat változtak)

A jelenlegit a lakással együtt kaptuk, teljesen új készülék volt. Azt mondhatom, kifejezetten szuper kombinált tűzhely, minden tudással. Ha vennünk kéne nem választanánk mást most sem. A költséges kategóriába esik, de megvan az oka, hiszen csak jókat lehet mondani róla. Nálunk igen aktív üzemben dolgozik az öt fős családban, hiszen mindenki szeret sütni, főzni!

2021. júl. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mikor megkérdeztem a szerelőt melyik gyártó tűzhelyét ajánlaná és milyet, kapásból a Gorenje Kombinált, legalább 70 literes tűzhelyeit ajánlotta. Jelezném be is vált!

Ha elromlik egy kombinált tűzhely, márpedig el is romlanak, akkor nem mindegy mi mennyibe kerül. Pl. Török gyártmányú tűzhelynél említette, hogy a kör alakú fűtőbetét egy év alatt megadta magát, de német drága tűzhelynél is volt ilyen. Elfogadható áron és megbízható tűzhelyként én is a Gorenje Kombinált tűzhelyeit ajánlom.

2021. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vidd el anyósodat, majd ő tudja. ;)
2021. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szeretsz-e főzőcskézni, sütögetni? Mekkora a család? Gondold át, hogy mennyit fogod használni, és az alapján dönts. Ha sokat, akkor megéri a nagyobb, többet tudó.

Én ritkán szoktam neves cégektől márkás cuccokat vásárolni, mert rajta van a "bolondok adója". Egy névtelen cég, nem a legmárkásabb, legújabb terméke sokkal olcsóbb, és nem szokott jelentősen gyengébb lenni. Sőt, néha jobb, mert nincs beleépítve a tervezett elavulás.

2021. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!