Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van olyan konyhai gőzölős...

Van olyan konyhai gőzölős tisztítógép, amit hatékonyan lehet használni lábasok külső oldalára tapadt, hosszú idő alatt összegyűlt (ráégett), egybefüggő olajfoltok, olajos rétegek eltávolítására?

Figyelt kérdés

Ezek kézi mosogatással, súrolással, konyhai súroló és tisztítószerekkel, zsíroldókkal már nem távolíthatók el. (Vagy csak többnapi munkával és rengeteg vegyszer és víz felhasználásával lehetne őket eltávolítani. Ezekkel többszöri nekifutással is csak nagyon szerény, érdemben alig látható részeredményeket tudtam elérni.)

Ezek az olajos lerakódások jellemzően az edények külső oldalának alsó kétharmadán helyezkednek el, s gyakorlatilag egy teljesen összefüggő teljesen rágyógyult, bebarnult olajos szennyező réteget alkotnak. Így is lehet használni őket, mert a belsejük tiszta, olyan mint új korukban volt, de ránézésre igen igénytelen benyomást keltenek.


A TV-ben láttam olyan gőzös masinákat, amikkel szinte leborotválják a letapadt olajos szennyeződéseket, de erős kétségeim vannak ezekkel a videós bemutatókkal kapcsolatban.

Vélhetően nem hosszú idő óta felgyűlt, masszív szennyeződéseket tüntetnek el.


Mi a véleményetek?

Érdemes ilyen gőztisztító gépet venni?

Lehet ezeket érdemben olyan feladatokra használni, amire én szeretném?



#gőztisztító #konyhai gőztisztító
2021. okt. 1. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kis kézi gőzölők, szinte nyomás nélküliek, alig jók valamire. Hogy tudj vele rendesen takarítani, tisztítani, min 3bar gőznyomás kell.

Ipari szinten használtunk valamilyent, az a festéket is leszedte a lemezről, de voltak különböző drótkefés, kefés, és egyéb gőzfejek hozzá.

2021. okt. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Az én véleményem az, hogy az elején kellett volna odafigyelni ezeknek az eszközöknek az elmosogatására.
2021. okt. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét hozzászólást.

1: Jó ötletet adtál ezzel az "ipari" vonallal. Rákerestem az ipari gőzborotvákra. Lehet, hogy ilyen berendezéseket bérelni is lehet.


2: Igazad van, de a kérdésem nem arra vonatkozott, hogy mit kellett volna másként csinálnunk, hogy a főzéshez használt edényeink mindig makulátlan tisztaságúak legyenek kívül és belül.

Ettől függetlenül neked is adtam egy zöld pipát, mert kétségtelen, hogy a prevenció, a mindig alapos, ... mosogatással vélhetően elkerülhető lett volna, hogy most itt tegyek fel egy ilyen kérdést. :)

Mindazonáltal szerintem egy nagy családban, ahol mindenki használja a konyhát, gépeket, edényeket és mindenki mosogat (felnőttek, gyerekek), eltérő vérmérséklettel, rendelkezésre álló idővel és szemmel, ... nehéz következetesnek lenni és mindig annyi időt szánni a mosogatásra, amennyi a 100%-os végeredményhez kell.

2021. okt. 1. 08:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el. Nekem is vannak ilyen edényeim és senki nem nézegeti őket főzés közben, hogy milyen a külsejük, én a legkevésbé. Nem fogok velük kínlódni, meg ki se dobom ezért.
2021. okt. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Nagy hűhó, semmiért. Megfelelő rendszeres tisztításnál ilyen nem fordul elő. A szappanos párnának becézett acélforgács súroló vagy hideg zsíroldó szinte mindent levisz. Ami meg marad, azt el kell könyvelni az edény részének.
2021. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Az ilyesmi nem 1-2 nem helyes mosogatástól lesz ilyen.
2021. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Amit a hidegzsíroldós alapos áztatás, plusz “szappanos” fémdörzsi nem visz le, azt semmilyen gőzborotva sem viszi le, ez 100%.

Én ezzel a szisztémával a fekete, 100 éves, örökölt tepsit fehérre tudtam tisztítani, ami még soha az életben nem volt kívülről lepucolva.

Ha ennyire zavar, akkor amennyit gőzborotvára költenél - akár a bérletére - kezdd el lecserélni az edényeidet! Akár havonta egyesével és utána azokat gondosan kell karbantartani.

2021. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ráégett, büdös életbe le nem szeded vízzel, gőzzel, semmivel, csak ha lesmirglized, vagy homokfúvózod. Öntöttvas vagy acél serpenyőnél ez nem is oko problémát, de a bevonatos alu vackokat, zománcoott edényeket el lehet felejteni, az már úgy marad. A zománc se jön le akárhogy simogatod.
2021. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Olcsóbb lenne új edényeket venni, és kerámialapot vagy indukciós lapot, mint ez a gőzizé.


Mióta indukciós főzőlapom van, semmi a világon nem rakódik le a lábas oldalára. A gázláng miatt ég rá a cucc.

2021. okt. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

Magyarul basz*l a tisztaságra.

Gratulálok

Miből áll mondjuk minden mosogatasnal az az napi koszt eltakarítani?

Mi az jön anyós hogy csak most jut eszedbe hogy tisztának kellene lenni???

2021. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!