Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet eltávolítani a...

Hogyan lehet eltávolítani a laposöblítésü WC csésze tálcáján kialakuló kör alakú lerakódást?

Figyelt kérdés

Egy idő után sajnos a laposüblítésű WC csészékben kialakul a vízkő, ahol a víz meg szokott állni lehúzás után. Mivel lehet hatékonyan eltávolítani?


Próbálkoztam már ecettel, citromsavval, Domestos és társaival, húgykő eltávolítóval, Ciff surolóval, de semmi meg sem mozdítja.



2021. okt. 10. 14:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Sósavval próbáltad?
2021. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Kosz zsír vízkő rakódik le , ezért mosószodás melegvízzel érdemes felmosni . Éjszaka 1 L sósavat terits el benne , hajtsd rá a fedelet . Hajnalban öblitsd le . Ezt 2-3 hetente .
2021. okt. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
Ha magas a víz vastartalma, akkor a vízkövet megszínezi a vasoxid/hidroxid.
2021. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
2021. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Domestos & tsai: lúgosak, a lúg nem old vízkövet.

Cif & tsai: a dörzsanyaga (mészkőpor) kb. ugyanolyan keménységű, mint a vízkő, nem várható tőle nagy eredmény. Viszont mikrosérüléseket ejthetsz a vécékagyló felszínén, amibe még könnyebben lerakódnak majd a dolgok. A csomagolásán el is olvashattad, hogy nem ajánlják erre.

Ecet, citromsav, sósav stb.: híg, ezért úgy viselkedik, mint a víz, lecsurog a vécé platójáról, ergo nem mosdatja kellő ideig a lerakódást, pedig alapból ez lenne a jó anyag.

Megoldás: vécépucoló tisztítószer, tehát amit erre a célra gyártottak, ezért van benne szerves sav és gél állagúra sűrített, így nem csurog le azonnal, hanem van ideje kifejteni a vízkőoldó hatást. Pl. ez elég jó: [link] Amivel még jobban elősegítheted, hogy biztosan a felületen maradjon, ha elzárod a tartályt újratöltő csapot, leengeded belőle a vizet, így ha szivárogna is, nem fogja idő előtt leöblíteni a tisztítószert. Elég 10 percig rajtahagyni, majd vécékefével átsikál, öblít.

2021. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
20%-os ecet.
2021. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálok sorrendben válaszolni:


1. Sósavat még nem próbáltam, nem mertem, mert erről is voltak olyan vélemények, hogy megmarja az anyagot és ott is mikrosérülések keletkeznek.

2. Mosószódára nem gondoltam, van is itthon, éjszakára kipróbálom.

3. Másnál láttam a barnás foltot, nálam még csak enyhén fehéres-sárgás.

4. Denkmit WC-tisztító Multi Power gélt még nem prbóltam, fogok venni, Müller-es Blink WC gélt viszont már használtam, eredménytelenül.

5. Cif-en fürdőkádat említenek, de nem írták, hogy WC-re ne, csak azt, hogy akril felületre nem szabad használni. Az ecetet, citromsavat úgy használom, hogy beledobok pár WC papírt a "platóra", amit a fenti szerekkel teljesen benedvesítem és rajta hagyom egész éjszakára.

6. Próbáltam már 20%-os ecettel is.

2021. okt. 10. 17:41
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Sósav idővel sokszor savazva valóban rámar. Sósav 20%-os, A háztartási vízkóoldó 5-10% sósav. Ezekkel kombinálhatsz. A papiros módszered sztem jó.


Mosószóda lúgos, nem erre való, hanem mosásra( mosószer). Akkor bármi mással is lejött volna.

Lehet, hogy túl régi és anyagába szineződött, belerakódot, olyan marad. Ha agresszíven neki állsz utána talán gyorsabban visszarakódik minden, és egyre rosszabb lesz. Tartsad alapállapotba így.

2021. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
1 éves a WC csésze (Cersanit), folyamatosan tisztítottam Domestos Zéróval és Domestos Power 5 Chlorine illatosítót használok.
2021. okt. 10. 20:04
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem használtam a leírt wc illatosítót, de nem lehet, hogy az színezi a tálcán a maradandó vizet? Egyszer vettem régebben ilyen kis golyócskákat és megszínezte az álló vizet. Nagyon sokáig tartott, míg el tudtam tüntetni a körvonalait.

Nekem bőven elég néha Domestost önteni abba a kis álló vízbe. Pedig régi a csészém.

2021. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!