Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fehérítő domestost mosáshoz...

Estel.19 kérdése:

A fehérítő domestost mosáshoz is lehet adni? Károsítja a ruhákat? Ha nem teljesen fehér a ruha, hanem vannak benne színes részek, azoknak a színét kiszívhatja?

Figyelt kérdés
Van, aki használja mosáshoz? Szeretném fehéríteni a ruhákat, mert enyhén beszürkülnek, de azt sem szeretném, ha tönkre tenné a többi színt bennük.

2021. nov. 2. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sima fehér ruhákhoz lehet adni, mintáshoz nem. Én mondjuk nem ajánlom se így, se úgy, tönkreteszi az anyagot és irritálhatja a bőrt. Inkább áztasd mosószódába a ruhákat, szépen fehérít, tisztít, és nem árt a mintás daraboknak sem. Forró vízbe beteszed a ruhát, beleszórod a szódát és jól átnyomkodod negyed óránként. Utána normálisan kimosod. Főleg lepedőt, matrachuzatot szoktam így mosni, tehát inkább pamut dolgoknál vált be.
2021. nov. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem, miért akarsz ilyen durva vegyi anyagot használni még a ruhádon is? Utána meg azt szívja be a bőröd.


Annyi hatékony környezetbarátabb szer van fehérítésre, pl. a folttisztító sóban vagy mosószódában áztatás, esetleg fehérítő hatású öko-mosószerek.


Be is tiltanám a Domestost, de komolyan.

2021. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor a mosószódát kipróbálom, köszönöm :)
2021. nov. 2. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Hagyd a mosószódát, csak be fognak szürkülni tőle a ruhák!

A fehéreket teljesen külön kell mosni mindentől, szó szerint. Ha egy kis világoskéket teszel bele, az már nem fehér. Nyilván 1-1 mosás belefér, de hosszútávon ettől is szürkülhetnek. De a legfontosabb, hogy külön mosószerrel kell őket mosni, ami tartalmaz optikai fehérítőt. A legjobb a mosópor, fehér ruhákhoz.

2021. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Külön mosószert használok hozzájuk, ami fehér ruhákhoz van direkt. Néha beleteszek 1-1 adag fehér Vanish-t is.


Nem keverek hozzájuk más színt, csak fehér ruhák vannak az adott adagban. Nyilván, ha van benne apró minta/csík.. stb, azt nem tudom kiszedni a kupacból :D

2021. nov. 3. 08:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Külön mosod a fehéret

Csinálsz egy extra öblítő programot


2-es oké betiltanád a domestost meg társait oké

És akkor az intézményekben mivel fertőtlenítsenek ahol pl a poharak és evőeszközökön sok száz száj megfordul vagy ahol a wc-n sokszázan megfordulnak

Mert ilyen fertőzöttségű helyeken nemigen hatásosak a szipi szupi környezetbarát tisztítószerek

2021. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!