Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lett keményebb a blúz?

Mitől lett keményebb a blúz?

Figyelt kérdés

Vettem egy nagyon puha (lyocell) anyagú blúzt, kimostam (kímélő program, öblítő nélkül), de sokkal keményebbnek érzem.

Olvastam, hogy ecetet is lehet használni öblítő helyett, de félek használni.

Tippek? Tapasztalatok



2021. nov. 4. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Miért félsz ecetet használni? A textilüzemekben azt használják színrögzítésre, ettöl marad a textiliáknak meg az eredeti ragyogása.

Én textilmérnökként már vagy húsz éve ecetet használok öblítö helyett, és sem a ruháknak, sem a mosógépnek nincs töle semmi baja.

Meg eleve tudom, mennyire árt az öblítö a textilszálaknak is meg a mosógépben is milyen lerakodásokat okoz és mennyire szeretnek ezen a különbözö gombák meg bakrétiumok szaporodni.

Illetve azt is tudom, hogy az ecet mennyire megszüntet minden ilyesmit, már csak az egészségem érdekében is ezt használom.

2021. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, mennyi ecetet, milyen töménységben kell használni öblítéshez.
2021. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) ez engem is érdekelne
2021. nov. 4. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
10 %-os ecetböl kb. egy evökanálnyit teszek az öblítö helyére.
2021. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!