Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kb. 1 év után kimostam a...

Kb. 1 év után kimostam a ruháimat (ne röhögj, albérlet), és még mindig érződik rajtuk az a dohos szag, ezek szerint menthetetlenek?

Figyelt kérdés
Vagy, ha kimosom őket még 1x, akkor jobb lehet?
2021. nov. 13. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nézd meg, milyen mosási programok vannak. Valami extrémebb, hosszabb kellene. Ha kell, magasabb hőfokon, csak ez akár meg is ölheti a ruhákat, ha nem tolerálják, illetve színfogót tegyél, de a magasabb hőfokot csak akkor ajánlom, ha mindent megpróbáltál és semmi nem működik, addig is egy újabb, hosszabb mosási programra tedd be. Én azt mondanám, hogy próbáld meg ecettel kimosni. Ne rakj hozzá mosószert, csak ecetet. Az ecet szaga hamar elillan. Ha tudod, jó lenne napon szárítani, vagy legalább olyan helyre rakni száradni, ahol éri a meleg meg a fény. Másik, hogy tedd a szennyest egy jól lezárt műanyag zsákba, és tegyél bele jó sok szódabikarbónát, és hagyd benne legalább éjszakára, akár 1-2 napra. Én könyvet szagtalanítottam így egész sikeresen. Ha mindez nem sikerült, sem az intenzívebb mosás, sem a mosás ecettel, sem a szódabikarbóna, akkor azután még egy magasabb hőfokú mosást próbálj ki hosszabb programmal, ha túléli(k), akkor jó, ha nem, akkor úgyis mentek volna a kukába. Ha meg túlélik és ez sem segít, akkor szerintem már ne pazarolj több pénzt meg energiát, sajnos dobd ki őket. Még annyi, hogy én anno magas fokozatra állított hajszárítóval "sütöttem" a könyvet, jó forró lett minden, de érdekes módon ez is sokat segített, szóval még ez az utolsó tippem.
2021. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mosópor, öblítő és meleg szobában szárítsd meg. Ha hideg dohos szobában szárítod akkor lassan szárad, bedohosodik.


Kint is szárithatod ha szép száraz meleg idő van és nem a körút mellett laksz. Sajnos egy darabig nem lesz ilyen idő.

2021. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En javasolnám, hogyha van lehetőséged tedd ki az erkélyre, de csak ha száraz meleg idő van, hidd el kiszedi a szagokat. Kb egy 3-4 órás programon mosd át őket mosóporral, én hozzá az Arielt javasolnám. Öblítő meg igazából rád van bízva, amilyen illatút szeretsz. Egy idő után csak kijön a dohos szag a ruhákból.
2021. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a te mosógépeden nincs olyan hogy gőzfunkció keress egy ismerőst akinek van ilyen. Nekem ez vált be régen használt dohos szagú ruhákhoz -utána még egy kis mosás öblítővel és olyan lesz mint amit most vettél.
2021. nov. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szabad levegőn, napon szárítás csodákat tesz! Még a penészes bőrcipőről is eltűnt a fehér penészfolt.
2021. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kapni ilyen fertőtlenítő adalékot a ruhához, Sanytol vagy más is, elvileg jó lehet.... Próbáld meg minél magasabb hőmérsékleten mosni, amit még elbír a ruha és kapni illatgyöngyöket is... Ha tiszta fehér, mehet a Domestos is és utána sima mosás vagy előtte áztasd be abba. Illetve állítólag a szárítógép és abba valami illatgyöngy, illatosító!


Nálunk itthon anyámnál dohos a szekrény és a falak, ha belerakod a ruhát egy nap alatt beveszi újra... Úristen hányszor kellett úgy iskolába mennem és semmi nem vette el, én meg okádtam magamtól és a ruháimtól... Másra futotta, de újra szekrényre nem...

2021. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!