Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A néhány éves tüzifa tényleg...

A néhány éves tüzifa tényleg egyáltalán nem füstöl?

Figyelt kérdés

Többek között néhány éve száradó tüzifám is van, most tapasztalom először, hogy már pusztán halvány füstöt se produkálnak a kéményen.


Ugye a kéménnyel semmi gond?


Ugyanis amikor elindítom a vagyestüzelű kandalóban a fűtést, akkor még volt kb 10 percig aramló füst a kéményből, mert nem annyira szárazak a gyújtós fák. De amint azok elégnek, egyszerűen semmi, de szó szerint semmi füst nincs. (Néhány éve száradnak a rönk tüzifa hasábok.)


Ez engem picit megijesztett. Szemüveggel se láttam már semmi füstöt. Régebben pl 3 éves száradó fától legalább volt valami nagyon halván füst csík a kéményből, de legutóbb abszorút semmi.


Létezik tehát ilyen, hogy X éve száradó fa anníyira száraz, hogy egyáltalán egy halvány füstcsíkot se hagy a kéményből szállva? Több szemszögből is néztem, valamint közelről és távolabbról, kb másfél óra múlva is.


Vagy pedig tönkremehetett valami esetleg a kéményben? Bár arra meg semmi se utal, a kémény viszonylag tiszta, remek a huzatja, és az elején a picit nedves gyújtósokkal erős füst áramlott a kéményből. Kb fél óránként, másfél órán át vizslattam kinti világosban, szemüveggel is, és semmi, de semmi füst nem volt kb a tizedik percet követően.



2022. jan. 14. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
száraz fa tönkreteszi a kéményt . gumi , műanyag majd az helyrehozza az majd füstöl
2022. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha a kéményt akarod tesztelni, akkor dobj rá egy gumi darabot vagy valamit ami 100%-ig füstöl, nem hiszem, h a kéménnyel van probléma. Azért tényleg elég érdekes, mert én már 40 éve tüzelek fával, valamennyi füst mindig kelettkezett, pedig mindig száraz 1-2 éves fával fűtünk, fedett fatárolóból.
2022. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen száraz tűzifánál az a normális hogyha nulla szemmel látható füstöt csinál. Akkor lenne baj ha egy 3 évig szárított fának látszódna a füstje.
2022. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, kedves kettes, de ezek legalább 4 éve száradó fák. Épp ezt mondom, hogy tavaly a 3 éves tüzifák adtak egy halvány füstöt, de ezek egy része megmaradt, most négy évesek azon rönkök, melyeket legutóbb teszteltem (melyekkel legutóbb begyújtottam), és semmi füstcsík nem volt a kéményen, miután a gyújtós fák elgétek.


A gumis teszt minek? Nem értem a gumis javaslat értelmét. Mondom, olyan gyújtós fákkal indítottam, amelyek kb 10 percre erős füstöt okoztak a kéményen. Csak ugye megijedtem kissé, hogy egyszer csak semmi füst. Ahogy a gyújtós fák elégtek és csak a rönkök égtek.

2022. jan. 14. 21:09
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
ez lenne a normális
2022. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként ha kipróbálnám a brikettet, az is teljesen füstmentes? Valami ilyesmit hallottam azokról.
2022. jan. 14. 21:15
 7/13 A kérdező kommentje:
Apropó, első hozzászóló, hogy érted h a száraz tüzifa tönkreteszi a kéményt? Én fordítva tudom. A cél a tüzifa kiszárítása. De ha meg tudsz győzni egnem és a többieket, hallgatlak. Vagy ironizáltál?
2022. jan. 14. 21:17
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
csak trollkodtam , ez lenne a normális hogy nincs füst
2022. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Begyujtásnál minden tűz jobban füstöl. Ha az össze fa lángra kapott akkor már nem igazán produkál füstöt minél inkább előrehaladottabb a égés annal kevesebb a füst.

Egyébként én nem szeretem a túl száraz fát volt hogy hoztak már eleve szárazat az még egy évig állt aztán tüzeltük de hamar elég hirtelen nagy hőt ad le. Egy évig szárítani a vizes fát pont tökéletes.


Ha nem működne a kemény akkor valószínűleg visszamenne a füst a szobába azt meg gondolom észre vennéd.

A füstöt befolyásolja a kandalló huzatja de a légnyomás meg a szél is.

2022. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. Szóval, az utóbbinak is jelzem: nemhogy egyre kevesebb volt a füst, emiatt nem ijedtem meg (rlégebben volt mindig valami halvány füst).

Hanem NULLA. Órákon át NULLA füst.

Ez az, amit még sose láttam vegyes tüzelésénél és ezért megijedtem kissé. Amúgy semmi ártó jel nem volt, a lakásba nem áramlott vissza a füst, a huzat kiváló.


BRIKETT KÉRDÉSre valaki? :) A brikket esetén is nulla füst?

2022. jan. 14. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!