Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha ki akarom hagyni a söprést,...

Ha ki akarom hagyni a söprést, mivel érdemes felmosni?

Figyelt kérdés

Van a családba egy eléggé szöröző kutyus. Naponta 2 marék szőrt szedek össze utána. Forgalmas helyen is lakunk, így a porral összeállva por tigriseket seprek össze. Felmosással pedig felszedem a maradék koszt. Viszont az egész lakást így feltakarítani mindennap időigényes.

Próbáltam csak felmosni, de akkor 3 naponta cserélhetnék felmosó fejet (mop).

Van olyan praktika amivel nedvesen felszedem a szőrt, a port, és nem kell olyan sokszor cserélni a takarítóeszközt, jól tisztán tartható?


2022. febr. 17. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Inkább ne a felmosással próbálkozz, azzal csak maszatolod a koszt és tologatod a szőrt meg a port. Vegyél inkább egy kombi robotporszívót, az elvégzi helyetted a nagyját. Porszívóz és nedvesen fel is töröl.
2022. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha megmosod a kutya lábát az ajtóban, akkor inkább porszívózz ugyanezzel a gyakorisággal, felmosni meg elég lesz hetente egyszer.
2022. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén kutyából-macskából kifolyólag úgy oldottam meg, hogy a partvist mártottam be a Domestosos vízbe, amivel POR NÉLKÜL! szőrmentesre sepertem/mostam a terepet és utána egy száraz Vileda felmosóronggyal átszaladtam rajta.

Hamarabb megvolt, mint ezt leírni és mindenki el volt ájulva nálunk a tisztaságtól.

2022. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a felmosó-mop telemegy szőrrel, és csak azt kenegeted vissza aztán...
2022. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szerintem a söprést nem lehet felmosás előtt kihagyni még akkor sem ha nincs háziállat, mert akkor meg a morzsát meg egyébb lehulló dolgokat löködi az ember a felmosóval. Én van, hogy felporszívózom inkább a járólapot is előtte..
2022. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Porszívózni kell, nem söprögetni. Felmosni meg elég hetente egyszer.
2022. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Basszus…. Én rövidszőrű kutyával élek. Alap a minden napos porszívózás, felmosás pedig kétnaponta.
2022. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7- nek igaza van, nekem magyar vizsla van a házban, minden nap felporszívózom az egész házat, plusz két naponta minimum felmosok. Télen, amikor nyakig fetreng az udvaron a sárban, nem is elég a kétnapi, inkább napi kettő. A kutyatartás ezzel jár, nem lehet megúszni a takarítást.
2022. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó-jó! Nem kell nekem esni! Nekem is alap a takarítás mindennap, főleg mert kúszó baba is van a családban! És előtte is takarítottam!

A kérdést azért tettem fel mert megvan a saját rutinom, azóta fejlődött egy csomó minden pl. lettek robotporszívók is.

Gondoltam hátha valakinek van hatékonyabb, gyorsabb módszerre az enyémnél. A kérdés ennyi. Nem kell túlgondolni, sem minősítgetni egymást. Aki válaszolt enélkül és még tippet is adott annak köszönöm a válaszát!

2022. febr. 18. 11:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!