Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kell páraelszívó a...

Miért kell páraelszívó a gáztűzhely fölé, ha elvileg túl kicsi a légtér?

Figyelt kérdés
Ez nem csak a párát és a szagokat szívja, hanem az égésterméket is? És ha nem kivezeti, hanem csak megtisztítja, akkor is hatásos, szabad használni?
2010. szept. 12. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
az a pára elszíváson kívül azért jó,mert az étel illatát is elszívja.Pl ha a nappali egyben van a konyhával nem lesz a kanapé meg a többi cucc kajaillatú.
2010. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem 2 esetben jó az ilyen:

- amerikai konyha (ahol a konyha és nappali egyben van)

- ahol a konyhán nincs ablak, csak egy zárt fülke ajtóval (sok panelban van ilyen)

Egyik helyen se megoldott a jó szellőztetés, szagelszívás... ezzel lehet pótolni.

2010. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elszívja a szagokat, nem fulladsz meg a gőztől és az égéstermékektől, valamint elszívja a sütőolaj gőzét is, így az nem rakódik rá mindenre. Nagyon gusztustalan, mikor mindenre kicsapódik az olajgőz és minden kis résből, hézagból lehetetlen kisikálni.

Ami csak tisztít, abba gondolom szűrőket kell időnként cserélni. Az égésterméket meg nem nagyon tudja kiszűrni. Én olyat vennék, ami tényleg elszívó és nem csak szűrő.

2010. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem egyértelműen fogalmaztam. Nekem arra nem kell, hogy ne legyen büdös és olajos minden, a gázszerelő viszont anélkül nem köti be a gáztűzhelyet. Azt mondta, mindegy milyet veszünk. Ha tehát olyan is van, ami csak szűr, akkor annak mi értelme? Olyan kell valószínűleg, ami tisztít is.
2010. szept. 14. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!