Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel jön le a felültöltős...

Mivel jön le a felültöltős mosógép adagolójában lerakódott öblítőmaradvány?

Figyelt kérdés

Szétszedni a külső borítást levételétől eltekintve nem lehet, a nyílás pedig olyan kicsi és van benne egy akkora ütköző/kanyar, hogy üvegmosó kefével se férek hozzá.


Valami erősebb vegyszeres megoldás kellene, amibe beáztathatnám, de a nagy vödör meleg vízbe öntött pár dl sósav nem működött.



2022. márc. 15. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Olyan nincs hogy azt nem lehet kiszedni könnyedén. Nincs olyan mosógép aminek az adagolóját nem lehet két mozdulattal kiszedni a tisztításhoz.
2022. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az adagolót a tartórészből két mozdulattal ki lehet szedni, de magát a mosószertartót nem lehet szétbontani.


Az enyém nem pont ilyen, de hasonló: [link]


Ez az alkatrész van egy ilyen keretben:

[link]


Balról a harmadik tartályba kerül az öblítő, ami az idők során belülről lerakódik egy tömör szappanos rétegben, ami egyrészt nem esztétikus, másrészt nem látom az öblítő szintjét sem tőle.

2022. márc. 15. 20:42
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Csak annyit tusz csinálni, hogy fozzóvízzel folyatsz bele. Esteleg a zuhangyról leveszed a fejet, és a csövet beledugod. Én az utóbbi időben, mivel amúgy is olyan 25ml-t kell általában adagolni a koncetrátumokból, így egy műanyag pohárban fel szoktam higítani, és így töltöm be az adagolóba. Azóta jóval kevesebbet kell takarítani. Meg ha 90 fokos mosást csinálsz, akkor érdemes külön öblítő programot futtani, mert én úgy jártam a Lenorral, hogy megfőtt az adagolóban az öbítő.
2022. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos ezeken már mind túl vagyok, de azért köszi, hogy megerősítetted a sejtésemet:(


"én úgy jártam a Lenorral, hogy megfőtt az adagolóban az öbítő."


Igen, ugyanez. Szintén Lenor koncentrátum, mintha ez a többinél érzékenyebb lenne erre.

2022. márc. 15. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Elolvastam a kérdést és éppen kérdezni akartam, hogy "nem véletlenül WHIRLPOOL?" amikor látom a válaszodon, hogy de, az!

Már én is szétszenvedtem az életem vele és azt hittem én vagyok a hülye.

A 3-asnak csókolom kezét-lábát, használhatónak tűnnek az ötletei!:)

2022. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Sósavat nem öntenék bele. Szétmar mindent.
2022. márc. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

6# műanyagot nem.

3# jól írja.

Sok trisó, forróvíz. Hagyd állni, aztán zuhany ső erős sugárral. Vékony üvegmosó,( műanyag) belefér. Aztán trisó megint. Száját fogd be ronggyal rázd a trisós forróvizet. 1-2 ilyen után nekem jön. Kötőtűvel is óvatossan piszkálhatid. Ha már jött, akkor ecet vagy vízkőoldó párszor, mert vízkő is van.

2022. márc. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem indulbe, megpróbálhatod dugulás elhárító granulátummal.

Erős lúg szerves anyag oldáshoz.

De sokat ne rakj bele, ellenőrizd, mert ha a reakció erős sok esetén a hőfejlődés deformálhatja a műanyagot. Ha ilyen lenne, öblítsed ki belőle. Használj gumikesztyűt, vigyázz a szemedre! És óvatosan!

2022. márc. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, a sósav semmiképp nem lett volna hatékony, mert


- a vödör víz alapban közömbösítette (0,00001%-os vizes oldat)

- a lerakódott öblítő nem olyan kémhatású, hogy savas közeg oldja.

2022. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam majd lesz egy kis átalakítás, így az előbb rendeltem egy dózispumpát kínából, és majd az fogja adagolni az öblítőt, nem a tartályból mossa ki, de lehet ezt megcsinálom folyékony mosószerre is.
2022. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!