Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van ekkora por a lakásba...

Miért van ekkora por a lakásban,és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
3 hónapja lett az egész lakás kifestve,felújítva.Akkor ki lett takarítva az egész,mert ugye minden ki lett pakolva belőle,és csak utána lettek visszapakolva a bútorok.Hétvégente szoktam nagytakarítást végezni,bútorokat áttörölni,stb,hétköznap meg 2-3 naponta felporszívózni.De valamiért nagyon nagy por van.Pl letörlöm a tv tetejét,és 2 nap múlva már úgy áll rajta a por.Vagy este kiteszem a telefonom az asztalra,másnap már poros a kijelzője.Fogalmam nincs mitől lehet ez.Mások fele ennyit takarítanak,és közel nincs ilyen por náluk.Nem is földesút mellett hogy amiatt lenne por.Van valakinek valami ötlete hogy mit csináljak?Porszívózzak minden nap?Azt hogy mindennap nagy takarítást csináljak az kivitelezhetetlen lenne.

2022. ápr. 24. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy érdemes lenne beruháznod egy légtisztítóba, bár nem tudom, mennyire hatékonyak.


[link]

2022. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisebb helységekben hamarabb keletkezik por én úgy gondolom, mikor lakásba költöztünk nekem is feltűnt, hogy hamarabb kell porszívozni a megszokottnál. Házban élő ismerőseim közül is akad olyan aki havonta egyszer feltörli a szobát általában egy részét, porszívót nem is használ és mégis tisztának látszik.
2022. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is állt a por, (ráadásul poratka allergiás vagyok) egészen addig, míg

- a porszívót le nem cseréltem porzsák nélkülire (víztartályos)

- a szőnyegeket, sötétítőket, díszpárnákat meg nem szüntettem

- a kárpitos bútorok - ágyak, ülőgarnitúrák - le nem lettek cserélve bőrre/műbőrre

- a falakat is havonta porszívózom

- a ruhákat száradás után alaposan kirázom (teraszon) és csak úgy teszem el a szekrénybe (meglepődnél mennyi "por" van bennük)

- rendszeresen használunk mindnyájan fürdéskor hámsejteket ledörzsölő szivacsot

- csak éjjel szellőztetünk, mert akkor felénk akkor már nincs autóforgalom (kertváros)


Ebből annyit fogadsz meg, amennyit akarsz, mert nálunk az allergiám miatt fokozottan kell ügyelni, hogy ne legyen por, de tény, hogy ezek alkalmazásával nincs is.

2022. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3!

A szárítógép lehet kicsit leegyszerűsítené az életedet :)

Gigászi mennyiségű szöszt és port szed ki a ruhákból.

De kicsit fel kellett javítani a cserélhető szűrőbetétjét, ami a legjobban bevált az a villamos kapcsolószekrényeknél használt szűrő. m2-re lehet venni, kb ugyan olyan gyakran kell cserélni mint a gyárit, de azóta nem rakódik le a szűrő utáni hőcserélőn a szösz. A másik pedig kb a 1/10-ébe kerül csak...

A szárító gépek az esetek többségébe amiatt kerülnek szervizbe, mert a párás hőcserélőbe beleragadt szöszök eltömítik a hőcserélőt, és ezzel fokozatosan csökken a szárítási teljesítményük, míg a végén új szűrővel is kiírja az szűrő eltömődést. Ilyenkor már a 2 órás program simán 3-4 óra hosszú lesz.

2022. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es, nagyon aranyos vagy, de van szárítógépem.:)

Viszont tény, hogy csak télen, vagy esős időben használom. Nyáron a teraszra terítek, ahonnan délelőtt 10-re már egy kamionnyi száraz cuccot szedek be.

A betétötletedet viszont megköszönöm, nagyon hasznos!

(3-as voltam)

2022. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
A "házi por" legnagyobb része a textíliákból származó mikro-szösz, és nem az "utca pora", szóval nem szilikát, vagy kvarchomok. Az öltözködés és az ágyazás, ruha hajtogatás és pakolás közben keletkezik. Minél inkább erőteljes, és nagy mozdulatokkal csinálod, annál hamarabb keletkezik akkora mennyiség, amely látható kiülepedést okoz.
2022. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!