Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vettem egy Pedrollo JSWm 1AX...

Gazkehely kérdése:

Vettem egy Pedrollo JSWm 1AX szivattyút fúrott kúthoz, dolgozik is szépen. A nyomóoldalon min. 3/4" slagot kell kötni rá? A 1/2" cső nagyon fojtja/terheli? Illetve a gyorscsatlakozót felejtsem el, és tegyek rá tömlő csatlakozót?

Figyelt kérdés

#col #szivattyú #Pedrollo #nyomó oldal
2022. jún. 1. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az 1/2 es cső az csapvízhez van, az szivattyúhoz nem jó. 3/4 est használj, és igen ha lehet akkor mentes csatlakozóval. Én 3/4 es cső, és 1 colos menetes csatlakozóval használom. Kicsit tágítani kell a csövet, de nem szűkíti le.
2022. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Azt is le kell mérni mekkora a kút hozama .Ahogy utána olvastam,elég nagy mennyiséget képes kiszívni percenként.Ha gyorsan fullra szívja,és nincs pihentetés,az a kút előbb utóbb megadja magát.
2022. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1/2" nagyon vékony, 3/4 de inkább 1" kellene oda. Vagy ha mindenképp ragaszkodsz a vékony slaghoz, mint pl. öreganyám, akkor kell egy 80-100 literes hidrofor nyomáskapcsolóval és akkor a vékony slag sem gond.
2022. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálgattam ezt-azt, a vége az lett, hogy felszereltem rá egy 3/4"-os tömlőt bajonettzáras csatlakozóval, hogy könnyen oldható legyen. Így nagyon fasza, a 1/2"-oshoz képest megduplázódott a vízhozam: 40 liter/percre, ami alig marad alul a szívattyú gyári 50 literes adatához képest!
2022. jún. 8. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!