Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kényes, sötét padlólapot...

Kényes, sötét padlólapot ecettel tisztítottam és kifehéredett a felülete. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi lehet az anyaga, hígított ecettel tisztítottam, és ahol megsikáltam, fehéres lett a felülete. Lehet valamit tenni, hogy kevésbé látszódjon? Segítsetek kérlek. Köszönöm a tippeket!

2022. jún. 2. 09:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazán.


Festék jut csak eszembe

2022. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak tipp:

A savat a lúg közömbösíti (vagy a tiszta víz hígítja), de ha megmaródott, akkor arra ötletem sincs.

2022. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj egy kis kémiát és találomra ne ess neki egy érzékszervekkel is kellemetlennek ítélt szerrel bárminek. Nyilván van mészkő (kalcium-karbonát) a jelzett padlólapban (vagy a fuga anyagában), amit megtámad az ecet és vízben oldható kalcium-acetát keletkezik. Ezt aztán csak sokszori felmosás után lehet eltávolítani, hiszen bármennyire kevés is marad vissza, az a víz elpárolgása után halvány fehér maradékként visszaköszön. Padlólapot általában lúgos szerrel szabad felmosni ha már nem bír valaki ellenállni a tisztaság mániának.
2022. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kimarattad a savval. Gondolom régi cementlap.

Azzal már semmit. Máskor ne ecetezz mindent, úgyis csak mar és nem a koszt hozza fel.

2022. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
El kellene végre fogadni, hogy az ecet csak a salátába való.
2022. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
5 nem csak a salátába való. Csak tudni kell mire és hol lehet használni és akkor nincs baj. Évek óta ecettel takarítok, de ilyen még nem fordult elő velem.
2022. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Számomra ugyanolyan irritálóan büdös, mint mindegyik vegyszer. Az vitathatatlan, hogy vízkőre a legjobb.
2022. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

5.

A salátába sem töményen teszed!

2022. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

8: én ebbe nem szállok be :)

Én elfogadom, aki ecettel takarít, de ne kezdjük el győzködni egymást pro és kontra!

2022. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg karbonátos volt a padlólap (pl. mészkő) az ecet pedig megmarta. A polírozáson kívül nem nagyon van más lehetőség a javításra.
2022. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!