Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van ruhaszárító gépetek?...

Van ruhaszárító gépetek? Érdemes venni, bevált?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 10:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
szerintem teljesen fölösleges,nagyon sok fajta ruhát bele sem lehet rakni mert összemegy benne,és eltünik a ruhákbol az a jo illat(öblitö)a száritás során.amlyen nekem volt azon sok program volt pl extraszáraz,félszáraz stb.de nagyon sokáig tartott egy száritás.és sokat is fogyaszt.De praktikus olyan helyen ahol nincs hely a lakásban a száritásra.Nekem nem jött be,de ez csak az én véleményem.
2010. szept. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a koliban használtam 3 évig, és imádtam, azóta is minden vágyam egyet beszerezni, ha meglesz a saját házam.


Nyilván nem márkanélkülit kell venni, amit én használtam az egy csoda volt - whir....- márkájú, hogy ne írjam ki a reklám végett.


Oké, nyilván nem fogyaszt keveset, és könnyen beszélek, mert a koliban nem nekem kellett a számlát fizetni, de én akkor is befizetnék egyre szívem szerint. Szerintem megéri. Kimostam este hatkor a talpig érő téli szövetkabátomat, betettem 70 percre a szárítóba és csontszárazon vettem ki, másnap fel tudtam venni. Vagy kimostam a vastag télipaplant és megszáradt alig több mint egy óra alatt...stb.


Szerintem megéri.

2010. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó dolog, ha teheted vegyél, szeretni fogod. De semmiképp se kombináltat, (mosó-szárító) hanem különállót. Így míg egy adagot mosol, a másik megszárad. Ráadásul valahogy úgy "felfújja" a ruhát, csomó mindent nem is kell vasalni ha gépben szárítottad. De tényleg csak olyan ruhát rakjál bele, amin jelezve van, hogy lehet, különben rengeteg babaruhád lesz néhány szárítás után. :)
2010. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerintem azért nincs annyira kicsi lakás, hogy egy kisebb szárítókötél vagy állvány ne férne be.

én pl szeretek ruhát szárítani, mert a lakásomat is belengi az öblítő kellemes illata, és kicsit párásít is. ez távfűtéses lakásban külön hasznos :D


nem halok meg nélküle, különben is, egy állandó gép néha több helyet foglal egy szárítónál, hiszen azt el tudod tenni, ha nem használod.


néha persze biztosan hasznos, ha sürgősen kell száraz ruha, ez esetben max. egy kombinált gépet vennék, de külön nem.

2010. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is koliban használtam. Szerintem nem éri meg. Egy ruhám sem lett tőle húdesima, szóval ha igényesebb vagy, akkor kell vasalni utána. Nagyon nagy helyet foglal, nagyon sok áramot fogyaszt.

Kis lakásba csakis szárító, abből kettőt felraksz ilyen plafonra húzhatót, és kész.

Szárítógépet akkor vegyél, ha akkora a házad és annyi a pénzed, hogy már nem tudsz mit kezdeni vele.

Na meg hát nagyon környezetszennyező. A szárítás pont egy olyan munka, amit minden különösebb energiabefektetés nélkül lehet végezni. Akkor miért használjunk el rá sok kW energiát? Szerintem egy tudatos 21. századi ember nem vesz szárítógépet.

2010. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A finomabb igényesebb ruhákat nem lehet belerakni. A melegítőmet, farmeremet meg tudom szárítani madzagon is.Zabál mint atom. Helyet foglal. Nekem pl eszembe sem jutott hogy vegyek. Azt tudom elképzelni, hogy akinek egy deka helye sincs szárításra, esetleg beszerez. De ha egy plafonig felhúzható fregolira sincs helye, akkor hogy teremt helyet egy ekkora batárnak?
2010. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 19. 17:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Egymásra szokták rakni, alul a mosógép, felül a szárító.
2010. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Érdemes venni, de szerintem kizárólag Miele-ben gondolkozz. 20 év garancia van rá, és valóban nem kell vasalni a belőle kivett ruhákat. És, mint azt előttem valaki mondta, a mosó-szárítógépet kerüld. Nem ugyanaz a kategória, abból úgy szeded ki a ruhát, mint a kutya szájából.

Egyébként pedig lehet kapni szárítógépbe való illatosító kendőt...

2010. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem volt külön mosó- és szárítógépem - többféle is, 26 éve vettem az elsőt, még a Galamb utcai Konsumexben, kemény valutáért, mert amúgy nem lehetett kapni -, a mostani gépem viszont egyben tölti be mindkét funkciót, mert nincs sok helyem a fürdőben; és azt nyugodtan mondhatom, hogy ég és föld a különbség a régebbi gépek, és a mostani modernek között!!


míg a régiek gyűrték a ruhát, az illatot ugyan megtartották, finom öblítőillat terjengett tőle a lakásban, de a hőt egy csövön kellett kivezetni a szabadba, a kondenzációsat viszont aranyárban mérték, de lett olyanom is - a gyerekek miatt volt elengedhetetlen számomra anno, mostanra meg már hozzászoktunk a jóhoz -, szóval, azok még pörgették az órát szépen, de ezek a maiak már kegyetlen jó hatásfokúak, az illat, amit a ruhák árasztanak a gépből kivéve, leírhatatlanul kellemes az ionizáló hatása miatt, és hőérzetet se okoz az amúgy parányi lakótelepi, ablaktalan fürdőben.


a ruhákat nem gyűri, éppen ellenkezőleg, gyönyörűen felhabosítja, és öblítő nélkül is pihe-puhán veszem ki belőle a holmikat... szinte minden mehet bele, a gyapjút kivéve, nekem még semmimet nem tette tönkre, viszont óriási előnye a gyorsaság, hogy max 3 óra alatt szekrény-szárazon vehetem ki belőle a cuccokat, és tényleg mehetnek a szekrénybe, nem lesznek később se szagosak a párától - egy lakásban szárított ruha mennyi idő alatt lesz csontszáraz? persze nem nyáron, mert nyáron én se használom, energiatakarékossági megfontolásból, de télen? két napba is beletelik, míg be merem hajtogatni a ruhákat a gardróbba...


szerintem nagyon praktikus, minden fillért megért, amennyit beleinvesztáltam - ez most HotPoint Ariston, ami mosógép is egyben, miután a gyerekeim már kirepültek, nálam nem megy minden nap, ráérek külön mosni és szárítani, egymás után, a helytakarékossági számomra fontosabb szempont volt -, és ez mosni is szebben mos minden korábbi gépemnél, szal nagyon elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom mindenkinek, praktikus jószág :)

2014. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!