Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fürdőkád feletti csempét...

A fürdőkád feletti csempét mivel lehet tisztára mosni? Már régóta gyűlik a kosz rajta.

Figyelt kérdés

2022. jún. 13. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom kosz és vízkő keveréke. Olyan vízkőoldót kellene felvinned rá, ami nem csorog le és rajta hagyni legalább fél napot. Utána jól átdörzsölni. Makulátlan nem lesz, de sokkal jobb.
2022. jún. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Ecet, ha vízkő.
2022. jún. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha tompa, sárgás a csempe a vízkőtől, szappantól akkor ecet, ha meg a fúga fekete a penésztől, akkor valami klóros fehérítő (nekem a fehér Domestos vált be). Csak vigyázz, hogy ne keveredjen egyik takarítószer a másikkal! Előbb nagyon alaposan zuhanyozd le és szellőztess. De bármivel próbálkozol, érdemes egy fél-egy óráig rajta hagyni (pl. amíg kiporszívózol:)) és utána lemosni. Ha nagyon makacs, akkor dörzsis szivacs, kisebb réseknél régi fogkefe segíthet és többször meg kell ismételni. De ha rendszeresen takarítasz, akkor később elég egy-két hetente és suvickolni sem kell.
2022. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Rózsaszín W5 spré a lidlből! Az szappan és vízkő amúgy. 20%-os sósav is leviszi, csak az lefolyik könnyebben és a légutakat is jobban marja!
2022. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Legjobb a megelőzés: minden kádhasználat után le kell törölni a csempét kicsavart, nedves törlőeszközzel. Megéri az az 1 perc.
2022. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a lidlös w5 a sima vízkövet sem szedi le a csempéről, a zuhanykabin faláról is csak az enyhét (ecet semmire nem jó nekem) :S

Most fürdőbe való flóraszeptet vettem, sokat használva sikálással háát... többet ér, mint a többi, pedig mégcsak szappanlerakódás sincs... Szerintem azt inkább lekapargatni érdemes valamivel

2022. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
(Ecetből csak a 20%-os jó.)
2022. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 20 százalékos ecettel szoktam lefújni. Hagyom állni kicsit, és jól átdörzsölöm dörzsiszivaccsal, utána alaposan leöblítem.
2022. jún. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rajta kell hagyni hatni, úgy lehozza! A 20 év alatt igénytelenül odagyűjtött dzsuvára nyilván már sósav fog kelleni, de az se 2 percre.. Ill. a sav előtt lehet, hogy lúgra lesz szükség a ráfőtt emberzsír miatt!
2022. jún. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elsőként szerintem is a legfontosabb a rendszeres tisztítás.

Én fürdőszobai tisztítószernek ecetet használok: 1:1-hez keverem vízzel, vagyis ugyanannyit teszek mind a kettőből egy flakonba. Plusz én még teszek hozzá egy kis mosogatószert, nagyon jó zsíroldó, plusz nekem így hatékonyabbnak tűnik.

Viszonyt ezzel a rajtahagyásos módszerrel vigyázni kell, mert megmarhatja a felületeket. Plusz még egy tipp: a csaptelepre ne fújj közvetlenül semmilyen szert nehogy megmarja.

2022. jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!