Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » "Csak szárazon tisztítható"...

"Csak szárazon tisztítható" gyapjútartalmú kabátot kimoshatom mégis mosógépben?

Figyelt kérdés
A gépemen van gyapjúhoz való program. Gondolom alacsony hőfokú, még nem néztem meg a leírást. A bevarrt címke szerint viszont a kabát nem mosható, bár gyapjún kívül más különleges anyag nincs benne. Szerintetek kimoshatom, vagy attól tényleg tönkremegy?

2022. aug. 1. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fognak a Dunába lőni miatta, de nagy az esélye, hogy tönkre fog menni.
2022. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Az öteves unokahúgodnak ajandekozhatod utána... 😂
2022. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Kimosni kimoshatod, de sanszos, hogy össze fog menni a kabát.
2022. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat... de akkor mire való a gyapjúmosó program? Vagy vannak gyapjúcuccok amik összemennek, és vannak amik nem?

Eddig én is úgy tudtam, hogy nem nagyon lehet mosni. Viszont a Decathlonból is van egy gyapjútartalmú felsőm (merinói), az annyira nem érdekelt, kimostam sima programon a többi cuccommal együtt, és csodálkoztam is, hogy még csak össze sem ment. Az 30 fokon mosható, de én adtam neki 40-nel.

Igazából olyan válaszolónak örültem volna legjobban, aki már megpróbálkozott ilyennel, és tapasztalatból ír (nyilván nem 60 vagy 90 fokos mosással, attól persze hogy tönkremegy). Nem életbevágó, mert csak egy turkálós kabátról van szó, de azért nem nyírnám ki, ha nem muszáj, mert nagyon szép. 🙂

2022. aug. 1. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Szövetkabatról van szó?


Nem csak a gyapjú miatt tilos mosni. A közbeles ragasztója elenged, gyűrődni fog a kihajtó, elveszti a tartását.

2022. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!