Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pamutból készült ruhadarabok...

Pamutból készült ruhadarabok tényleg összemennek mosás után? Érdemes ezért 1 mérettel nagyobb vásárolni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 10. 17:37
 1/9 A kérdező kommentje:
*nagyobbat
2022. szept. 10. 17:37
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen. A jó minöségü pamutruhák nem mennek össze, mert az anyaguk megfelelöen kezelve van, a rossz, olcsó minöség meg összemehet, de ott sem biztos, hogy minden irányabn egyformán. Lehet, hogy mosás után fele olyan hosszú, de dupla szélességü lesz, lehet fordítva, vagy csak egyik irányban megy össze vagy nyúlik meg.

Ha nem akkora méretet veszel, mint ami kell, akkor sem valószínü, hogy mosás után jó lesz.

Normál minöséget érdemes csak venni, minden más csak szerencse kérdése.

2022. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Honnan tudhatom, hogy normális minőségű?
2022. szept. 10. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1# Ez sohasem minőség függő.

A pamut ha magas hőfokon kezelt, beavatott, akkor nem megy már össze.

Amelyik nincs így kezelve, az 60 fokon már megy össze, ezert van írva rájuk 30-40fok, mert ott még nem kap olyan meleget, hogy zsugorodjon.


Az összemenetel meg nem arányos és mérettartó, hanem szálirány függvényében, és innentől ez szabásiránytól is függ.

2022. szept. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Ha úgy mosod ahogy kell nem megy össze.
2022. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy inkább kinyúlnak.
2022. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A pamutra (mint fentebb is írták) nem jellemző a zsugorodás.

Viszont a GYAPJÚ, ha meleg, forró vízben van mosva, akkor biztosan összemegy, sőt - szúróssá válik. Ezért mossák a gyapjúból készült anyagokat hideg vízben.

2022. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
49%
A pamut szöveteket egyes esetekben "beavatják" magas hőfokon és esetleges nyomás alatt. Azok nem mennek össze. A többi magas hőfokon történő mosásban össze mennek a méret 10 százalékában. Ezt vedd figyelembe!
2022. szept. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utóbbi időben több pamut ruhadarabbal is úgy jártam, hogy vásárláskor teljesen jó volt a mérete, de sajnos 40 C fokon történő mosás után összementek.

1 pizsama felső és alsó, valamint 2 melegítő nadrág.

Akkor vásároltam Tesco F&F márkát. Szóval az biztos, hogy ezeknek a ruháknak az anyaga nem volt beavatva!

Azt nem tudom, hogy más cégek varrás előtt beavatják-e az anyagot.


Tehát csak óvatosan.

2023. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!