Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a mosógépet, jól mosni? (több lent)

Figyelt kérdés
Most költöztem el otthonról és nem nagyon tudom hogy kéne használni a mosógépet. Tudom ruha címkékről le lehet olvasni, de más amikor tapasztalati praktikákkal mosnak. Gatyák, farmerek, pólók, blúzok, fehérneműket, zoknikat tudom külön kell. Vettem mosószert. Öblítőt vagy mást is kéne még használni? Közsönöm a segítséget (20L)

2022. okt. 5. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Külön a fehéret, külön a színest.


Konyharuhát nem mosunk együtt zoknival, bugxival.

Pl.

2022. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Egyrészt külön kell válogatni a fehéret és a színeset. A fehérneműket, törölközőket, ágyneműt magasabb hőfokon mossuk, a pólókat, blúzokat, színes felsőruhákat elegendő 30 fokon is. A rövid, 20-30 perces programok nem elegendőek, ne azokat használd. Nem szabad teletömni a gépet, nekem mindig maximum háromnegyedig van csak tele. A mosószer dobozán rajta van az adagolás, szennyeződéstől, mennyiségtől függ, mennyit használsz. Mérd ki, főleg, ha tapasztalatlan vagy még. A por magasabb hőfokra való, 30 fokon folyékonyat érdemes használni. A gyapjú, a selyen mindig speciális mosószerrel, kímélő vagy gyapjúprogrammal vagy kézzel mosható csak!
2022. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
A papírzsepit vedd ki a zsebekből, mielőtt berakod mosni.
2022. okt. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Öblítőt szoktak használni, nyilván nem kötelező, de segít eltávolítani a mosószert a ruhákból. Bár a legtöbb ember az illata miatt használja. Én ecettel öblítek, mert az öblítők erős szagát nem szeretem. De van aki meg az ecet szagát nem bírja.
2022. okt. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Színeseket együtt moshatod zoknikkal is(40C), fehéreket csakis külön(min.60C),ruhákat,zsebeket berakás előtt mindig átnézni,aprópénz,papírzsepi nehogy bekerüljön .

A Mosás után a dob-ajtót nyitva hagyni,hogy ki tudjon száradni mindig belül.

És évente nem árt 1-2x egy fertőtlenítő üres mosást (90C) domestossal VAGY hipóval átnyomatni (nem keverhetők!!), azaz hogy a bent lévő bacikat kinyírd és ne legyen dohos,büdös csatornaszagú a mosógéped és ezáltal a mosott ruháid is ne ázott kutyaszagúak legyenek.

46F

2022. okt. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

En igy mosok:

Torolkozok kulon - 60 fok mosopor+ Silan sensitiv oblito + vizlagyito por - ettol nem lesznek kemenyek szaradas utan


Agynemu pamut - 40 fok, csak mosopor - neha hasonlo szinu zoknikat melle dobalok (tehat feher lepedo+ feheres pamut agynemu + feher zokni)


Agynemu muszal - 30 fok - csak mosopor - ezek melle hasonlo szinu egyeb muszalas ruhakat bedobalok


Fehernemut nem szeretek zoknival egyutt mosni - 40 fok, mosopor, fertotlenito mososzer adalek (ez ilyen bakterium/gomba olo oblito folyadek a sanytoltol, de van lysol markas es DM sajat markas


Ha van mas ruha, amit 40 fokon mosnek es hasonlo szinu, melledobom a fehernemut (nekem sok a rozsaszin, puderszinu, barackszinu stb ruham, melledobigalom a hasonlo szinu fehernemut, csak ilyenkor ontok melle fertotlenito adalekot oblitokent


Zoknik - 40 fok kulon mosopor


Egyeb ruha szin szerint valogatva 30 fokon - csak mosopor

Nalam altalaban ket kupac van: rozsaszines /pirosas/szines kupac

Sotet kupac (fekete, sotet, szurke , sotetlila, zold stb)


Amit kulon mosok, mert tuti ereszt a szine: farmerek, sotet nadragok


Feher cuccom alig van, azt vagy az agynemu melle dobom be , vagy ha finom anyaga van, pl. Bluz, finom top, csipke kezimosasra,vagy gyorsmosasra dobom be oket.


Oblitot most igy belegondolva csak a torolkozohoz hasznalok, a silan sensitiv-tol nekem jo puhak lesznek, a coccolino nem valt be


Fehernemuhoz, zoknihoz szeretem hozzatenni azt a fertotlenito mososzer adalekot a sanytoltol.

2022. okt. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Jah, es uj pamut torolkozot - mivel most koltoztel kulon lehet lesz - ne moss egyutt semmivel, csak kulon, mert jarhatsz ugy h sokaig ereszti magabol a szoszt, es mindened szoszos lesz
2022. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
2022. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
2022. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Anyukádat sose láttad mosni? VAgy nem vagytok beszélőviszonyban? :-O :-O
2022. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!