Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki mennyire "takaros " háziass...

Ki mennyire "takaros " háziasszony"? Milyen tanácsokat tudnátok adni?

Figyelt kérdés

Pl. Mintájával kifelé, szépen összehajtogatva teszed-e a ruhákat vagy nem. Heti hányszor és mit takarítasz?


Szeretnék pedánsabb lenni, mint régebben így szeretnék pár tippet kérni.

Ami most van, heti 2x mosok ( nyáron elég 1x) heti 1x takarítok, fürdő felmosáa minden. Ezt szeretném arra ' cserélni" hogy naponta felporszívozok és 2/ 3 naponta csinálom a fürdőt és felmosom a házat. Ágyneműt amíg ilyen szép idő van kiteszem szellőzni, de heti 1x marad ez is.


Szépen elrendeztem a szekrényeket már nincs kifordított ruha benne ^^


Főzéshez egyszerű, laktató egészséges ötleteket fogadok.


Sajna anyámmal ezeket nem tudom megvitatni, mert ő nem a rendről híres. Igaz évi 3* csinált nagy takarítást, ezt viszem én is tovább.



2022. okt. 25. 19:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nincs szőr hullatós háziállatod vagy nem jártok be sáros bakanccsal, akkor teljesen felesleges napi szinten takarítani. Egy általános rendet kell tartani, nem dobálod szét a ruhát, ha morzsázol felsöpröd, szemét megy a kukába, stb, és akkor untig elég heti egy takarítás.

Inkább keress valami hobbit, akkor nem fogsz unatkozni.

2022. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Napi egy orat takaritasz, az heti 7 ora, azaz egy ora hijan olyan mintha egy 8 oras tulorat, plusz napot lehuznal meloban. Ha meg fozol, bevasarolsz is, akkor az mar ket munkanap. Nincs jobb otleted? Torna, szex, kirandulas, horgolas, festes, baratnozes, seta, mozi,alvas...
2022. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Vannak bent állatok így szükségét érzem. Azért egy 20 perc alatt kész az egész ház porszívozás + felmosás. Nem érzem megterhelőnek ezt a 20 percet.
2022. okt. 25. 19:26
 4/24 anonim válasza:
51%

És hol van a képletből a 'zurad? Ja hogy ő nem csinál semmit. Te meg felsorolsz mindent amitől takaros egy háziasszony (na így se nevezi magát egy mai nő sem) és bután csipogsz hogy lehetnél még takarosabb a 'zuradnak. Ez valami férfitrollkodás az tuti.


Üdv. egy valóban nő. Háziasszony viszont nem vagyok. Nem azért mert van segítségem, hanem mert nem nevezem magam ilyen ostobán prüntyögve takaros háziasszonynak.

Nem Magyarországon élek. Takarítónőm és egyéb segítségem van (nagy tetőteraszom van, kültéri takarítás + növénygondozás), viszont minden mást magunk csinálunk a férjemmel, mosás, főzés, rendrakás, illetve rendet tartás, takarítás ha valami van a köztes időben. Ilyen cseléd mint amit leírtál sose lennék.

2022. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem értem miért lenne trollkodás.

Sajna mi nem engedhetjük meg magunknak a takarítónőt és egyebeket evvan.

Ki, hogy hívja nem értem a kifakadást. Csipogni max te csipogsz, neked nem tudom miért fáj ha valaki nem a retekbe akar lenni, és bocsi mi hozzád képest csövesek vagyunk, mert nem a mi retkünket nem nyalja fel senki.

Azuram ott van, hogy dolgozik, elmosogat, ha megkérem, és kitereget és végzi a férfi munkát ami így télen már nem igazán van, de kitudja lehet karácsonykor majd füvet kell vágni.

Remélem ebbena stílusban már nem tűnik csipogásnak.


Sajnálom ha egyeseknek nehezére esik, hogy mások nem lusták és takarítanak maguk után, másoknak meg nehezére esik ez is :))))

Szerintem 20 perc elmegy az életemből, hogy ne gázoljak a porban amit felverek nekem nem fáradtság takarótani meg nem te takarítasz helyettem :)))


Nem tartanálak valóban nőnek azért, mert takarít más helyetted :)) Mon az átlag rétegnek nincs erre szüksége vagy nem engedheti meg magának.


A cseléd akkor lennék ha a zuram eltartani wc pucolásért cserébe. De tudod dolgozom nekem nincs eltartásra szükségem :))) ha fáj valami akkor lapozzál nem állok le a Hercegnővel vitázni, mert nem alacsonyod le a te szintedre :))) Vésd fel holnapra a listádat a takarító brigádodnak aztán nézd meg a luxus feleségeket hogy tudj honnan tanulni.


Segítő szándék ha a további kommentekben nincs akkor sajnállak téged is meg mást is :)))) ágyő!!!

2022. okt. 25. 19:50
 6/24 anonim ***** válasza:
31%
Ne törődj a #4-essel, süt róla, hogy férfigyűlölő, és a kis pincsi herélt férje valószínű épp mosogat, vagy vasal amit a cselédje nem csinált meg, míg ő ide jött megmondani mindenkinek a frankót.
2022. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem izgatott fel annyira, mint ahogy a férjét se szokta valószínűleg 🤣


Pont olyan próbálja osztani az észt aki lusta takarítani és mindent más csinál helyette.

Bár sejtem ez lenne számára az álom élet, mert nem tudom elképzelni pl Köllő Babettet ahogy épp gyk-n trollkodik 🤣🤣🤣


Vannak bent állatok nyílván nem fogom kutya meg macskaszőrösen enni a vajas kenyerem, mert nem akarok cselédet játszani.. a kinek is??? O.o


Nem tudom, de nekem jobban esik ha a munkám itthon megvan dicsérve, hogy milyen faszán ki lett takarítva legalább nem a takarító nénivel kapom majd rajta a zuram 🤣🤣🤣

2022. okt. 25. 20:02
 8/24 anonim válasza:
48%
A kérdés eredetileg a párkapcsolatokba lett írva, csak át lett téve, a miheztartás végett írom ezt az infót :D Oda mindig ilyen picsogó "hogy lehetnék még jobb cseléd" kérdéseket írnak :)
2022. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Nincs azzal gond ha vk szereti a hazimunkat, csinositgatni a hazat stb. De azt hazudni hogy ez keves ido, hulyeseg. Igenis sok ido. A legtobb dolgozo no ott sporol idot ahol tud. Csak ilyen otthonulo youtubber haziasszonyoknal latom hogy meg tudjak valositani.
2022. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb dolgozó nő ennek a felét sem csinálja meg.
2022. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!