Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell szellőztetni ilyen...

Hogy kell szellőztetni ilyen ködös időben? Minden reggel kinyítjátok az ablakokat? Bukóra? Műanyag ablakok vannak családi házban.

Figyelt kérdés
2022. nov. 14. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én este szoktam, lefekvés előtt kb fél órával.

Le veszem a fűtést, kinyitom pár percre az összes ablakot. Mikor elkezdek fázni vissza zárok mindent és befűtök. De én ilyenkor a lakást szellőztetem inkább, nem csak a szobámat.

2022. nov. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Nekem világ életemben az vált be, hogy minimálisan bukóra vagy szellőző funkcióra volt nyitva az ablak, egyszerűen igénylem a folyamatos friss levegőt.


Mostani lakásomban ha minden ablak zárva akkor felszívja az alattam lakóktól a szagokat és okádék nagymama meg cigiszag keveréke lesz, így kénytelen vagyok az egyik ablakot folyamatosan résre nyitva hagyni. Már amikor nem kintről jön éppen ugyanaz a büdös.

2022. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én reggel szoktam kinyitni a bejárati ajtót és az ablakokat is, majd 10-15 perc múlva bezárom. Ez nagyjából elég arra, hogy a szobákban kicserélődjön a levegő.


Szellőztetés közben, illetve utána mindig arra kell ügyelni, hogy tartósan ne menjen a szellőztetett szobák páratartalma 65-70% fölé, mert akkor már fennáll a dohosodás és a penészedés veszélye. Erre a célra érdemes beszerezni egy vagy több páratartalom-mérőt is.

2022. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Reggelizés után és lefekvés előtt tárjuk ki az ablakokat. Ha erősen fúj a szél, akkor csak az egyik oldalon, különben minden ablakot, amíg nem mozgatja a szél a képeket, faliórát, fali szőnyeget... Kb. 5-10 percig hagyjuk kitárva, utána bezárjuk.
2022. nov. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!