Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Odasült nagyon zsíros tepsit,...

Odasült nagyon zsíros tepsit, sütőt hogyan tisztítjátok? Milyen vegyszerrel, és milyen szivaccsal, törlővel?

Figyelt kérdés

Konyhai mosogatószivacsba két sikálás után beleragad a tömény zsír és dobhatom ki. Konyhai papírtörlőből pedig elhasználok vagy tíz perforált kockát mire kitörlöm a zsírt az edényből.


Elismerem, még csak kezdő konyhatündér vagyok!



2022. dec. 12. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Hidegvizes zsíroldó aztán szivacs, általában elég. Nem szokott beleragadni a zsír.
2022. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

A helyedben megszabadulnék mind a tepsitől, mind a "jó zsíros magyaros ételektől".


Amennyiben a szokásos magyar átlagosnál hosszabb és egészségesebb életet szeretnél élni, akkor kizárólag tapadásmentes főző-sütő edényeket használjál, kizárólag olívaolajat és légkeveréses sütőt.

Vagy úgy fogsz kinézni mint a mai közép- és nyugdíjaskorúak akik a teszkó - sztk és a patika háromszögben élik le a maradék életüket.

2022. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Egy fémdörzsit mindenképp szerezz be,csodákra képes.Mondjuk főleg rozsdamentes acélra való.Vagy hideg zsíroldó de ha lehet én kerülöm elég erős vegyszer de néha bevetem.
2022. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Eleve úgy kell indítani, hogy a zsír nagyrészét kiöntöd, ill. a maradékot konyhai papírtörlővel kitörlöd belőle. És csak a maradékot, a leégett részeket kell aztán fellazítani hideg zsíroldóval. A WellDone márkájú nekem túl agresszív, viszont az Aldiban kapható power reiniger bőven elég, az nem annyira erős, de hatékony.


A nagyon makacs odaégett részeket mindezek után ilyen fémdörzsivel, amit a 3-as is ír....

2022. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

oops, egy lépést kihagytam! A papírtörlő előtt én még ilyen szilikonos spatulával összetolom a leöntés után ottmaradt zsiradékot. Szinte szárazra le lehet tolni a tepsi alját.


[link]


Nem csak tortakrém kilapátolásához alkalmas! :)

2022. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

vízzel felöntöd,és 5-10 percre a gázra teszed. Ha nagyon beleégett, akkor előtte áztasd 30 percig. A gázról levéve kiöntöd melegen,majd kitörlöd pappírral. Ezután mosogatószerrel simán elmosogatod.

Fémdörzsit teflonos/ zománcoson ne használd.

2022. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
Fémdörzsi és hideg zsíroldó.
2022. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor beáztatom a tepsit forró vízzel és mosogatószerrel, utána a zsíros vizet ki lehet önteni.

A sütőbe szoktam sütőtisztító habot fújni. Egy kis idő után letolom a habot a ráégett dolgokkal együtt azzal a kaparóval, amit a főzőlaphoz is használok.

2022. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jó ötleteket adtatok köszönöm.


2-es ők a szénhidrát beviteltől illetve az AGE-ktől néznek ki így.

A zsiradék akár állati, bevitele nagyon fontos és hasznos. Enélkül tápanyaghiány alakulhat ki a testben főleg az ADEK vitaminokból.

A növényi zsiradék közül valóban az olíva az egyik legegészségesebb.

Sőt a repce len napraforgó zsírsav profilja miatt már-már egészségtelennek mondható.

2022. dec. 12. 17:22
 10/12 anonim ***** válasza:
9: viszont most mondom a legeslegjobb ötletet: tegyél sütőpapírt a tepsibe. Az odaégett részekkel együtt kidobod a végén, és van egy tiszta tepsid mosogatás nélkül is. :)
2022. dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!