Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Higanyt hogyan szedhetem fel...

Higanyt hogyan szedhetem fel a laminált padlóról?

Figyelt kérdés

2022. dec. 18. 15:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A viz is mergezo nagyobb mennyisegben. A higany is ilyen. Ha maszk nelkul torlod fel, vagy ersz hozza, semmi bajod nem lesz tole, annyira csekely mennyiseg.


Ha kanalba tenned es melegitve inhalalnad vagy lenyelned, abbol lehetne bajod.

2022. dec. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Kinyitod az ablakot kiszellőztetsz mert kb 20 fok felett párolog és a gőze mérgező. Kis mennyiség seperd fel húzd le a wc-n. Egyébként nagyon veszélyes. Gyerekkoromban volt itthon egy deci. Érdekes a folyékony fém. Játszottam vele egy órát este. Kiöntöttem az ágyba. Majd vissza az üvegbe és lefeküdtem. Másnap reggel nem ismertem magamra mikor tükörbe néztem mert akkorára dagadt a fejem szemeim. Kisebesedett mindenem. Másnap szellőztetés nagytakarítás minden tele volt apró golyókkal
2022. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Borként kell rászórni, az semlegesíti, utána összesöpörhető. Egyébiránt a maszknak, meg az ilyen hülyeségeknek semmi értelme: egyrészt a higanygőztől az nem véd, másrészt az a néhány csepp higany olyan kevés, hogy elenyésző gőz keletkezik, ebbe még nem halt bele senki... Ha kb. egy liter higany folyt volna ki, négyzetméteres felületen, az igen, annak már lenne gőze. De még attól sem lenne semmi bajod, mert rendszeresen kéne higanygőzt szaglászni, hogy hosszabb távon igazoltan egészségkárosodást okozzon (foglalkozási megbetegedés).

Azért jól is néznénk ki, ha a háztartásokba veszélyes mennyiségű méreganyagokat engednének beszerezni. Nem véletlen hogy higanyt csak méregengedély birtokában lehet beszerezni és biztosítani kell a tárolás és a semlegesítés feltételeit a felhasználás/tárolás helyén.

2022. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban eltörött lázmérő higanygolyócskáival órákat játszottunk. Semmi bajunk nem lett tőle.

Persze más, ha valaki meglocsolja az ágyát és abban alszik.

Nyugodtan töröld fel nedves papír törlővel és dobd ki.

2022. dec. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem csak laikusok, de szakemberek körében is makacsul tartja magát az a téves nézet, hogy a higany a kénporral szobahőfokon(!) elreagál. Ez jól hangzik, de NEM IGAZ!

A mellékelt cikket tessenek elolvasni az ártalmatlanítás elkezdéséhez.

[link]

2022. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"húzd le a wc-n"

Mivel 13 a sűrűsége, a wc-n való lehúzás nem fog menni. Kísérletképpen próbálj meg egy vasgolyót lehúzni a wc-n. Annak csak a fele a sűrűsége...

2022. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!