Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Zsíros, sötét színű laminált...

Zsíros, sötét színű laminált parketta felmosása?

Figyelt kérdés

Van egy kinti-benti kutyusunk, aki miatt a parketta eléggé zsíros. Próbáltam már sok féle szerrel felmosni, de valahogy soha sem tökéletes az eredmény.

Tudnátok adni erre valami praktikát?


2022. dec. 21. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mosogatoszer a tuzforro felmosovizbe.Nem kell sok, eleg egy kicsi, kulonben ragadni fog.


De amugy mitol lesz zsiros? Marmint a kutya talpatol?

2022. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a kutya talpától, és ahogy fekszik a padlón a kandalló előtt.
2022. dec. 21. 14:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Én vagy mosogatószerrel, vagy samponnal mosok fel.

Utána szárazolok.

2022. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom a mosogatószert. Nem lesz tőle nagyon habos, csíkos a felület?
2022. dec. 21. 15:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tűzforró vizet ne. De a mosogatószer kivàló zsíroldó. Tegyél neki valamit oda, arra feküdjön.
2022. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-os, miert ne? En mindig forro vizzel mosom fel a laminaltat. De ha ez ennyire nem jo, akkor befejezem :D Csak a kutya miatt en igy erzem tisztanak.


A kutyat meg azert kerdeztem, mert nekem ugyan bentim van, de ha kiengedem a kertbe vagy setalni megyunk, utana mindig labmosas van, igy nem vettem eszre, hogy nagyon koszos lenne bent a fold.

De az teny, hogy o a fekhelyen fekszik, mert rovidszoru es fazna a segge a hideg foldon 🤣


Mosogatoszerbol nem fel flakon kell, hanem par csepp a vizbe. Nem lesz csikos.

2022. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az enyém egy hatalmas dán dog, tehát elég nagy felületen fekszik. Természetesen van fekhelye, de mikor télen befűtünk a kandallóba, nagyon szeret előtte melegedni :)
2022. dec. 21. 15:16
 8/10 anonim ***** válasza:

6# ha már tesztelted, akkor jó.

Meleggel mosok fel, de sose olyan forróval.

2022. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Kandalló elé kell tenni egy vaslapot, arra feküdjön a kutya, és az megvédi a padlót. A nagyobbik baj, hogy a laminált padlók felületei elég hamar kopnak strapás használat mellett. Lehet, hogy a kosznak vélt elszineződés is részben a kopás miatt van, és -a faparkettával ellentétben- még az sincs hogy felcsiszoljátok és újralakkozzátok.

A padló (további) védelme érdekében mindenesetre praktikus ha a keletkező szennyeződések rövid időn belül mindig (lehetőleg kíméletes módon) eltávolításra kerülnek, a kosz és zsír felgyülemlésének kivárása helyett.

2022. dec. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Meleg felmosóvízbe tettem egy csepp mosogatószert és egy kevés ecetet. Tökéletes lett a végeredmény, minden folt feljött.

Köszönöm szépen a tippeket!

2022. dec. 26. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!